Gala finałowa V edycji Obiektywnie Śląskie w Silesia City...

  Gala finałowa V edycji Obiektywnie Śląskie w Silesia City Center [ZDJECIA + LISTA LAUREATÓW]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gala finałowa V edycji Obiektywnie Śląskie w Silesia City Center [ZDJECIA + LISTA LAUREATÓW]
  1/27
  przejdź do galerii

  ©Anna Wołoch & Iwona Wander

  Gala finałowa V jubileuszowej edycji obiektywnie śląskie przyciągnęła w niedzielny wieczór wielu miłośników fotografii na Plac Tropikalny do katowickiej Silesia City Center. Podczas finału nastąpiło nie tylko ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, ale także oficjalne otwarcie wystawy najlepszych fotoreportaży tegorocznej edycji.
  Obecni na gali jurorzy konkursu: Adam Sikora i Jacek Joostberens zgodnie przyznali, iż poziom konkursu rośnie z roku na rok oraz że nadesłano wiele interesujących wizji Śląska, a taka jest właśnie idea konkursu „subiektywnie w obiektywie”. Przypomnijmy, iż na konkurs napłynęło ponad 218 prac konkursowych: 191 fotoreportaży (1199 zdjęć), 14 filmów konkursowych i 12 fotokastów.

  Adam Sikora przyznał, iż te prace stanowią świetną dokumentację również o tym Śląsku, który odchodzi w zapomnienie, który będziemy wkrótce znać tylko ze zdjęć i filmów.
  „Czekamy na zaskoczenia i te zaskoczenia, głównie w tematyce postindustrialnej mieliśmy w tegorocznej edycji”- powiedział Jacek Joostberens, który jednocześnie apelował, by nie uczestnicy nie bali się eksperymentować w nowych kategoriach konkursu: film i fotokast.

  Podczas gali jubileuszowej obiektywnie śląskie obecny był również dr Marek Migalski, inicjator konkursu, dotychczasowy sponsor, patron honorowy i współorganizator, Magdalena Jodlowska, przedstawicielka grupy selekcjonerskiej, która dokonywała pierwszego etapu oceny prac konkursowych, sponsorzy: Bożena i Marek Karch z firmy Fotonet, Krzysztof Chojecki z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Artur Skowron z firmy Foto7 i Mateusz Kwieciński z Fotozakupy.pl oraz patroni medialni i instytucjonalni.

  Laureaci otrzymali nagrody pieniężne: Grand Prix: 1000 PLN, Film 1 miejsce- 500PLN, Fotokast 1 miejsce- 500PLN; 3 dniowe (2 noclegi) pobyty dla 2 osób w jednej z leśniczówek Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, nagrodę o wartości 1000 zł od firmy Silesia City Center, pamiątkowe obramowane prace wybranego zdjęcia z nagrodzonego fotoreportażu od firmy Fotonet (w formacie 50x70), zaproszenie do gry w Turbo Golfa w kopalni Guido na poziomie 320 metrów pod ziemią dla 10 osób (dla laureata wraz z osobami towarzyszącymi) oraz 4 podwójne zaproszenia do kopalni kopalni Guido, statyw firmy Manfrotto wraz z głowicą MK294A3-A0RC2 ufundowany przez firmę FOTO7 z Gliwic, 4 roczne prenumeraty miesięcznika o fotografii Digital Camera Polska, nagrody książkowe o fotografii i filmie od firmy Empik, cztery vouchery dla trzech zwycięzców o wartości 100 PLN każdy na towar oferowany w sklepie fotograficznym fotozakupy.pl, gadżety od firmy Gryfnie dla 2 laureatów najgryfnieszych opisów swoich prac ufundowane przez gryfnie.com

  Wystawę najlepszych fotoreportaży V edycji obiektywnie śląskie będzie można oglądać w Silesia City Center do 3 listopada. Kolejnym miejscem ekspozycji wystawy będzie Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział w tegorocznej edycji, sponsorom i patronom za wsparcie, a laureatom gratulujemy wygranych i do zobaczenia za rok!
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pytanko

   Iza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jakie kwalifikacje ma pani Jodlowska, aby znaleźć się w "grupie selekcjonerskiej". Ładan jest, fakt. Ale coś poza tym?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama