Bomba w Sosnowcu pod samochodem. Ewakuacja w Maczkach...

Bomba w Sosnowcu pod samochodem. Ewakuacja w Maczkach [ZDJĘCIA]

TOS

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Bomba w Sosnowcu - Maczkach
1/11
przejdź do galerii

Bomba w Sosnowcu - Maczkach ©Paweł Kuroń

Bomba w Sosnowcu - Maczkach: Chwile grozy przeżyli w piątek wieczorem mieszkańcy sosnowieckiej dzielnicy Maczki. Sześćdziesiąt osób spędziło kilka godzin w miejscowym domu kultury, bo pod jednym z samochodów znaleziono pakunek niewiadomej zawartości.
Bomba w Sosnowcu - Maczkach: - Około godziny 19.50 przyjęliśmy zgłoszenie o palącej się pod samochodem butelce. Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, okazało się, że nic się już nie pali - mówi mł. bryg. Patrycjusz Fudała, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu.

- Otrzymaliśmy od strażaków informację, że pod jednym z samochodów zaparkowanym przy ul. Krakowskiej 2 znaleziono paczkę niewiadomego pochodzenia. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy, pogotowie ratunkowe i straż miejska - dodaje Krzysztof Cierniak, dyżurny Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Sosnowcu.

Ewakuować trzeba było około 60 osób, mieszkańców bloków przy ul. Krakowskiej 2 i 4. Znaleźli oni schronienie w Miejskim Domu Kultury Maczki.

Działania na miejscu trwały do godziny 23.28. Wezwana została grupa antyterrorystyczna, która zdetonowała ładunek zapalający ładunkiem wodnym, a mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.

Ewakuacja w Maczkach spowodowała również utrudnienia komunikacyjne, bowiem zamknięty był 200-metrowy odcinek ulicy Krakowskiej prowadzącej z Sosnowca do Szczakowej.


*Proces apelacyjny Katarzyny W.: Kochałam Madzię. Nie jestem zła
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
*Sprawdź, czy jesteś satanistą: Szokująca broszura ks. Sawy
*Najlepsze MEMY po meczu Polska – Niemcy ZOBACZ ZDJĘCIA

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
rzetelne dziennikarstwo

kg (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

Fajny news, z piątku (dziś jest poniedziałek wieczór). A w końcu co było w tej paczce. Była bomba czy nie - wypadało by napisac chyba?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
improwizowana zasadzka

hono (gość)

Zgłoś naruszenie treści

W jakimś ładunku wodnym zdetonowali ładunek zapalający czyli bomba wystarczającą na wysadzenie samochodu może i kogoś co by to spróbował rozbroić samemu . a może ktoś widział kogoś majtrujacego pod...rozwiń całość

W jakimś ładunku wodnym zdetonowali ładunek zapalający czyli bomba wystarczającą na wysadzenie samochodu może i kogoś co by to spróbował rozbroić samemu . a może ktoś widział kogoś majtrujacego pod autem wczesniej ?zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo