WTA Finals: Radwańska "Czuję się lepiej niż rok temu"...

WTA Finals: Radwańska "Czuję się lepiej niż rok temu" [ZDJĘCIA i WIDEO]

WTA Finals Radwańska - Kvitova
    1/7

WTA Finals Radwańska - Kvitova ©EPA/WALLACE WOON

WTA Finals: Agnieszka Radwańska zaskakująco łatwo pokonała Petrę Kvitovą 6;2 6:3 w meczu WTA Finals w Singapurze. ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
    WTA Finals: Radwańska: wyciągnęłam wnioski z poprzednich lat
    Agnieszka Radwańska oceniła, że w wygraniu wtorkowego meczu WTA Finals z Czeszką Petrą Kvitovą w Singapurze pomogło jej doświadczenie zebrane we wcześniejszych startach w tej imprezie. "Wyciągnęłam wnioski z poprzednich lat" - podkreśliła polska tenisistka.

Radwańska szósty raz w karierze występuje w kończącym sezon turnieju masters.
    Jej najlepszym wynikiem w tych zawodach jest półfinał osiągnięty dwa lata temu. W poprzednim sezonie (w latach 2011-13 impreza odbywała się w Stambule) przegrała wszystkie trzy mecze w fazie grupowej i nie zapisała na swoim koncie nawet seta.

"Teraz czuję się znacznie lepiej niż rok temu. Wyciągnęłam też wnioski z poprzednich lat i wiem, co zrobić, by zaprezentować się w tej imprezie jak najlepiej" - zaznaczyła krakowianka po zwycięstwie nad Kvitovą 6:2, 6:3.

Szósta na światowej liście Polka przyznała, że dobry rozwiązaniem była ponaddwutygodniowa przerwa od startów, którą zrobiła sobie tuż przed nieoficjalnymi mistrzostwami świata, w których bierze udział osiem najlepszych singlistek sezonu. "Nie grałam za wiele w ostatnim czasie i pomogło mi to dziś" - dodała.

Radwańska ma świadomość, że jeśli chce coś osiągnąć w Singapurze, to musi dać z siebie wszystko.

"Jest nas tu tylko osiem, więc trzeba wyjść i grać najlepiej, jak się potrafi. Bez tego nie ma szans na wygranie meczu. Jestem bardzo zadowolona z tego, co pokazałam we wtorek" - podsumowała podopieczna Tomasza Wiktorowskiego.