Ważne
  Wybory samorządowe: Jedni biegają, inni żur gotują

  Wybory samorządowe: Jedni biegają, inni żur gotują

  Katarzyna Domagała-Szymonek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Piotr van der Coghen w wyborach nie kryje, że jest ratownikiem
  1/2
  przejdź do galerii

  Piotr van der Coghen w wyborach nie kryje, że jest ratownikiem ©youtube

  Wyborcze zdjęcie w lekarskim kitlu i mundurze strażaka ma wpływ na poparcie. Zaufanie do zawodu kandydaci chętnie wykorzystują
  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - WSZYSTKO O WYBORACH SAMORZĄDOWYCH CZYTAJ NA DZIENNIKZACHODNI.PL [WEJDŹ]

  Strażak i pielęgniarka - to zawody, które cieszą się największym, ponad 90-procentowym zaufaniem wśród Polaków. Tuż za nimi jest ratownik medyczny i farmaceuta. Nie powinno nas więc dziwić, że kandydaci wykonujący te profesje z plakatów wyborczych uśmiechają się do nas ubrani nie w garnitury czy garsonki, a w swoje "uniformy zawodowe". Eksperci potwierdzają, że zastosowanie takiego zabiegu wizerunkowego może im się opłacić.

  Zagłosujesz na mundur, polar, fartuch czy kitel?

  Kitel lekarski i pielęgniarski fartuch to stroje, który najczęściej można oglądać na plakatach wyborczych. Dla niektórych taki uniform to jednak wciąż za mało. Zbigniew Rok, lekarz z Zawiercia, który walczy o fotel prezydenta miasta, do plakatu wyborczego pozuje ze stetoskopem przewieszonym przez szyję. Urszula Płazak, lekarka z Będzina, też stawia na kitel.

  - Lekarzem jestem do południa, po południu, a nawet w nocy kitel jest dla mnie niczym druga skóra, nie wyobrażam sobie zdjęcia w innym stroju - przyznaje pani doktor, która kandyduje do rady powiatu w Będzinie.

  Właśnie zawody związane z ochroną zdrowia i życia znalazły się na czele listy zaufania do grup zawodowych (w tym roku najnowsze wyniki badania opublikował i przeprowadził Reader's Digest). Jedynie strażacy znaleźli się wyżej.

  W eleganckim, strażackim mundurze do zdjęcia wyborczego zapozował Jarosław Nelec, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej "Osiedle Stałe", który w nadchodzących wyborach walczy o fotel radnego w Jaworznie. Przyznaje, że o wysokim zaufaniu do wykonywanego przez siebie zawodu wiedział, jednak nie to kierowało nim, gdy wybierał strój do zdjęcia.

  - Ze strażą pożarną związany jestem od dwudziestu czterech lat - opowiada jaworznianin. - Większość mieszkańców naszego osiedla kojarzy mnie wyłącznie z tą funkcją. Przypuszczam, że jeśli na zdjęciu byłbym "po cywilnemu" niektórzy nie wiedzieliby, o kogo chodzi - śmieje się kandydat na radnego.

  Prawybory z Dziennikiem Zachodnim. Wybierz swojego kandydata i zagłosuj. Sprawdź, który kandydat ma największe poparcie wyborców. Plebiscyt Prawybory z Dziennikiem Zachodnim rozpoczęty. [WEJDŹ I ZAGŁOSUJ!]

  Maria Ożga, finalistka drugiej polskiej edycji programu "MasterChef", autorka popularnego kulinarnego bloga ksiego- wawkuchni.pl, chce zostać radną powiatową. Do mieszkańców Tarnowskich Gór będzie się uśmiechała z wyborczych plakatów ubrana w bluzę kucharską z wyszytym herbem śląska oraz nazwą swojego bloga.

  - W polityce też powinno być smacznie - śmieje się zapytana o to, skąd wybór takiej kreacji. Dodaje, że chce pokazać wyborcom, że jest człowiekiem z pasją. - Moim zdaniem tacy ludzie potrafią więcej, chce im się więcej - wyjaśnia Ożga.

  Na zdjęcie w mundurze policjanta nie zdecydował się kandydat do rady miasta w Katowicach, Jacek Pytel. Mieszkańcy naszego regionu jego nazwisko i twarz prawie codziennie mogą oglądać w telewizji czy w regionalnych gazetach. Z policją związany jest od 1985 roku, zaś od 1998 r. pracuje w służbie prasowej śląskiej policji. Przed kamerą zazwyczaj występuje w policyjnym mundurze.

  - Pomysł zdjęcia wyborczego w mundurze ani razu nie pojawił mi się w głowie - mówi oficer prasowy. Uważa, że takie wystąpienie mogłoby być uznane za wykorzystanie wizerunku policjanta w kampanii, a tego robić nie chce. - Mam nadzieję, że wyborcy postawią na moją osobę i program, jaki przedstawiam, bez względu na to, czy na zdjęciu mam mundur, czy nie - podsumowuje kandydat do rady miasta. Zapewnia, że jego decyzja nie była podyktowana tym, że zawód policjanta cieszy się 59-procentowym zaufaniem wśród Polaków.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hasło wyborcze lekarzy

   jaś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Najbardziej mnie śmieszą hasła wyborcze lekarzy,w tych hasłach dominuje słowo uczciwość przejrzystość itd - chyba se jaja robią (jeszcze im mało.........?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KWW Mniejszości na Śląsku

   roczniok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Lista nr 15 KWW Mniejszości na Śląsku został zgłoszony przez Związek Ludności Narodowości Śląskiej w wyborach do sejmiku z hasłem - język śląski do szkół.
   ZLNS chciał wystawić listę Narodowości...rozwiń całość

   Lista nr 15 KWW Mniejszości na Śląsku został zgłoszony przez Związek Ludności Narodowości Śląskiej w wyborach do sejmiku z hasłem - język śląski do szkół.
   ZLNS chciał wystawić listę Narodowości Śląskie, ale nie zgodziła się na to Komisarz Wyborczy. 4 lata temu ZLNS zgłosił do wyborów listę Narodowość śląska a inksze Ślonzoki, ale nie została ona dopuszczona do wyborów i sprawa jest obecnie w Strasburgu.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama