Zabrze: Sprawcy pobicia 71-letniego mężczyzny zatrzymani

  Zabrze: Sprawcy pobicia 71-letniego mężczyzny zatrzymani

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców, którzy pobili starszego, 71-letniego mężczyznę w jego mieszkaniu.
  We wtorek wieczorem samotnie mieszkający w dzielnicy Helenka 71-letni mężczyzna usłyszał dzwonek domofonu. Choć na pytanie: kto tam nie usłyszał żadnej odpowiedzi, to i tak zdecydował się na otwarcie drzwi, umożliwiając tym samym wejście na klatkę schodową obcym osobom. Sam z ciekawości po chwili otworzył drzwi swojego mieszkania. Ten moment wykorzystali sprawcy, którzy wbiegli do środka i zaczęli bić starszego mężczyznę.

  Na szczęście całej tej sytuacji nie był bierny jeden z sąsiadów, który słysząc odgłosy awantury zdecydował się wezwać policję. Kiedy stróże prawa bezskutecznie dobijali się do drzwi mieszkania usłyszeli, że wewnątrz ktoś usiłuje otworzyć okno. Ponieważ mieszkanie znajdowało się na parterze domyślili się, że ktoś prawdopodobnie tą drogą próbuje opuścić budynek. Kiedy wybiegli na zewnątrz zauważyli wyskakujących przez okno mężczyzn.

  Jeden z nich został schwytany od razu, a drugi niedługo potem przez kryminalnych. Zatrzymani to karani w przeszłości 34 i 39-letni zabrzanie. Minioną noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzisiaj staną przed prokuratorem. Grozi im do 3 lat więzienia. Pobity 71-latek został umieszczony w szpitalu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama