Dariusz Kmiecik nie żyje: tak go wspominają ludzie gór...

  Dariusz Kmiecik nie żyje: tak go wspominają ludzie gór [WSPOMNIENIE] WIDEO

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dariusz Kmiecik
  1/4
  przejdź do galerii

  Dariusz Kmiecik ©arc

  Dariusz Kmiecik nie żyje. Zginął wraz z rodziną w wybuchu kamienicy w Katowicach. Ludzie gór stracili nie tylko dobrego człowieka, a także Kogoś w rodzaju łącznika pomiędzy dwoma światami. On robił wszystko by inny człowiek zrozumiał istotę gór, naszą pasję. Choć jak sam mówił: raczkuję w tym temacie - był w tym wszystkim tak prawdziwy, taki zwyczajny...
  To cytat ze wpisu na facebookowym profilu FreeMount prowadzonym przez Renatę Małek, członkinię Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, a prywatnie żonę Artura Małka, jednego z pierwszych zimowych zdobywców Broad Peaku.

  WSPOMNIENIE O BRYGIDZIE FROSZTĘDZE, ŻONIE DARKA: TAK JĄ ZAPAMIĘTAMY
  BRYGIDA FROSZTĘGA-KMIECIK ZGINĘŁA W KAMIENICY W KATOWICACH WIDEO


  To właśnie o pierwszym zimowym wejściu na ten ośmiotysięcznik opowiada nakręcony w ubiegłym roku przez Darka Kmiecika reportaż "Broad Peak - zdobywcy historii". Później przyszedł kolejny, tyleż trudny, co znakomicie zrealizowany materiał "Artur Hajzer Subiektywnie", czyli rzecz o tragicznie zmarłym w lipcu ubiegłego roku śląskim himalaiście, liderze projektu Polskie Himalaje Zimowe.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  WYBUCH W KAMIENICY W KATOWICACH: DARIUSZ KMIECIK Z ŻONĄ BRYGIDĄ I SYNEM NIE ŻYJĄ
  Film zdobył II miejsce oraz nagrodę publiczności na Krakowskim Festiwalu Górskim. Ostatnio został również nagrodzony podczas Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Materiał był pokazywany na festiwalach górskich w całej Polsce wszędzie zbierając bardzo ciepłe przyjęcie ze strony (powiedzmy sobie szczerze, nie zawsze kochającej dziennikarzy) publiczności.

  Jego autor nie traktował zresztą tematyki górskiej wyłącznie w kategoriach dziennikarskiego newsa. Regularnie pojawiał się na Biegu dla Słonia (organizowanym dla uczcenia Artura Hajzera). W najbliższą niedzielę wybierał się na Bieg Kukuczki w Katowicach. Widać było, że naprawdę zależy mu rzetelnym, nie uproszczonym pokazaniu widzom w czym tkwi istota tej pasji.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  WYBUCH GAZU W KATOWICACH RELACJA NA ŻYWO


  - Był jednym z tych dziennikarzy, którzy w górach nie szukał pustej sensacji - napisali w reakcji na śmierć dziennikarza organizatorzy PFG w Lądku Zdroju.

  - Bo Darek nie szukał sensacji, nie koloryzował, nie szukał drugiego dna. Dla nas był przede wszystkim człowiekiem. Później "tylko" dziennikarzem - pisze Renata Małek.


  *Proces apelacyjny Katarzyny W.: Kochałam Madzię. Nie jestem zła
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
  *Sprawdź, czy jesteś satanistą: Szokująca broszura ks. Sawy
  *Najlepsze MEMY po meczu Polska – Niemcy ZOBACZ ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama