Dariusz Kmiecik o dziennikarstwie: Nikt nie wie, co się...

  Dariusz Kmiecik o dziennikarstwie: Nikt nie wie, co się wydarzy [WIDEO]

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dariusz Kmiecik o dziennikarstwie: Nikt nie wie, co się wydarzy [WIDEO]
  1/6
  przejdź do galerii
  Na łamach naszego dodatku - Junior Media przedstawiamy ogólnopolskich dziennikarzy, którzy radzą młodym ludziom, co zrobić, by zostać dziennikarzem i opowiadają, jak trafili do zawodu. Dwa lata temu, w grudniu 2012 roku naszym gościem był Dariusz Kmiecik, reporter Faktów TVN, który zginął wraz z całą rodziną w wybuchu kamienicy w Katowicach. Przeczytajcie, co nam wówczas powiedział...

  Dariusz Kmiecik, reporter Faktów TVN:


  Pisanie, ale... programów komputerowych. Poza tym algorytmy i informatyczne innowacje. Tak miała wyglądać moja przyszłość! Bo jeszcze 17 lat temu zawodowe marzenie był jedno – informatyka. Pierwszym krokiem w jego realizacji był wybór klasy matematyczno-fizycznej. Nawet na studiach – a wybrałem socjologię – nie przypuszczałem, że swoje życie zawodowe zwiążę z dziennikarstwem. W pojedynku: litery kontra liczby, zawsze wygrywały te drugie. Wypracowania musiały ustąpić miejsca naukom ścisłym. A jednak...

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  WYBUCH W KATOWICACH: WSTRZĄSAJĄCE USTALENIA PROKURATURY


  Zawsze ważne było dla mnie, by być praktykiem. Dlatego w każde wakacje starałem się inwestować w siebie. Łączyłem naukę ze stażami w różnych instytucjach. Opłaciło się! Trafiłem na 10-dniowy staż w Telewizji Katowice do redakcji Aktualności. Pierwsze obserwacje, próby i wrażenie: „To nie dla mnie”. Po raz drugi drzwi Telewizji Katowice przekroczyłem kilka miesięcy później, jako gość w programie „na żywo”.

  CZYTAJ TAKŻE:
  DARIUSZ KMIECIK NIE ŻYJE: TAK GO WSPOMINAJĄ LUDZIE GÓR


  I jeszcze raz, znów nieco przypadkowo, trafiłem do „Aktualności”. Tym razem jednak zostałem na dłużej – dokładnie pięć i pół roku. To ważny dla mnie czas, bo tam miałem możliwość przekonania się, jak interesujący to zawód.  Pamiętam, jak po dwóch miesiącach pracy przygotowywałem materiał o turystach zaginionych na Mont Blanc. Okazało, że byli wśród nich moi koledzy. Udało mi się z nimi porozmawiać – cała historia zakończyła się pozytywnie – a materiał trafił na ogólnopolską antenę. To chyba wtedy poczułem, że to jest to. Można wielu ludziom bardzo wiele opowiedzieć, czasem nawet komuś uda się pomóc, a poza tym codziennie dzieje się coś nowego.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  DARIUSZ KMIECIK, JEGO ŻONA BRYGIDA FROSZTĘGA I SYNEK NIE ŻYJĄ


  W „Aktualnościach” byłem reporterem i wydawcą programu. W listopadzie 2006 roku trafiłem do TVN-u. Jestem korespondentem Faktów na Śląsku. Przygotowuję materiały do głównego wydania o 19.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama