Oceniamy stylizacje VIP-ów: Jarosław Gibas

  Oceniamy stylizacje VIP-ów: Jarosław Gibas

  Tatiana Szczęch, stylistka, Centrum Synergia, Gliwice

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Oceniamy stylizacje VIP-ów: Jarosław Gibas
  1/2
  przejdź do galerii
  Dziś pod lupę wzięliśmy ubiór dziennikarza Jarosława Gibasa, który tak ubrany pojawił się podczas czytania "Cholonka" w Teatrze Korez
  Przedstawiam Państwu dzisiaj stylizację Jarosława Gibasa - kiedyś dziennikarza i recenzenta kulinarnego, a dziś coacha i trenera.
  Przyjrzyjmy się wspólnie stylizacji, w jakiej można było spotkać naszego bohatera podczas czytania książki "Cholonek" Janoscha w katowickim Teatrze Korez z okazji 10-lecia premiery spektaklu na jej podstawie.

  Przy okazji każdej mojej wypowiedzi staram się nie tylko oceniać, ale też "przemycać" garść wiedzy, która może okazać się przydatna Szanownym Czytającym.

  Zwykle nie mam problemu z wybraniem myśli przewodniej, ale muszę przyznać, że pan Jarosław nie dostarczył mi zbyt wielu tematów do poruszenia. Wybór mam niewielki...


  Jeśli chodzi o czerń... Kolor czarny nie należy do moich ulubionych, czuję jednak szacunek wobec siły rażenia, jaką ze sobą niesie. Jest on wyjątkowo mocno oddziałującym na każdego z nas.

  Tym, którzy chowają się za czarnymi rzeczami tylko się wydaje, że są niewidoczni. Kolor - sam w sobie - to przecież symbol władzy i siły, zatem musi budzić respekt i budować dystans. Owszem, jest przy tym szalenie elegancki, pozwólmy mu jednak być zarezerwowanym tylko i wyłącznie na wyjątkowe okoliczności.

  Wbrew pozorom dużo "się dzieje" w prezentowanej stylizacji. Niby monochromatyczny zestaw, a jednak...

  W pierwszej kolejności moją uwagę zwróciło wykorzystanie jednego koloru, ale w różnych jego odcieniach. Nie jest to korzystne w przypadku czerni, ponieważ jeden z elementów garderoby wygląda na sprany i zmęczony.

  Poza tym, ozdobna koszula i kontrastowe stebnowanie marynarki wprowadzają przedziwny chaos. Wiem, że miało być artystycznie i z polotem, ale nie do końca mam przekonanie do połączenia tych dwóch rzeczy razem.

  Ogólnie, kierunek niezły, ale wymaga on pedantycznego dopracowania. Przede wszystkim uważałabym na budowanie zestawów w oparciu o jeden i tylko jeden kolor, bo trzeba je komponować z wyjątkowo dużym wyczuciem.

  Uwielbiam brody u brodaczy, ale pod jednym warunkiem - że są one idealnie przystrzyżone.

  Moja ocena stylizacji pana Gibasa: 3+


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Nowy Supersam w Katowicach będzie nową galerią handlową ZDJĘCIA
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
  *Praca w Oplu w Gliwicach: Kogo poszukują, jakie zarobki SPRAWDŹ
  *Śląsk, którego nie było. Niesamowite wizjonerskie projekty śląskich miast

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama