Sosnowiec: konwencja wyborcza zagłębiowskich struktur Prawa...

  Sosnowiec: konwencja wyborcza zagłębiowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości [ZDJĘCIA]

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: konwencja wyborcza zagłębiowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości [ZDJĘCIA]
  1/30
  przejdź do galerii
  W Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu odbyła się konwencja wyborcza zagłębiowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Przewodnicząca partii w regionie poseł Ewa Malik przedstawiła kandydatów PiS w nadchodzących wyborach samorządowych.
  - Mamy dobrych kandydatów i mamy się czym szczycić. Będą stanowić doskonałą reprezentację PiS-u w samorządach. Będą zabierać głos w sprawach ważnych dla Zagłębia, ziemi jaworznickiej i powiatu zawierciańskiego. Mam nadzieję, że dzięki tym kandydatom nasz głos będzie jeszcze bardziej słyszalny, zwłaszcza w kwestii odrębności kulturalnej i historycznej naszego regionu - mówiła poseł Ewa Malik.

  Szefowa PiS w Sosnowcu przedstawiła też kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na prezydentów poszczególnych miast.
  W Dąbrowie Górniczej PiS wystawił Małgorzatę Zarychtę-Surówkę, w Będzinie - Katarzynę Maciejewską, w Zawierciu - Beatę Chawułę, a w Sosnowcu Michała Potocznego. W Jaworznie PiS popiera starającego się o ponowny wybór prezydenta Pawła Silberta.

  - Zajmuje się od wielu lat prawem. Między innymi to zdecydowało, że zgodziłam się kandydować. Chcę spróbować naprawić pewne patologie, które towarzyszą nam na co dzień - mówiła Małgorzata Zarychta-Surówka zapowiadając m.in. obniżkę cen wody, odbiurokratyzowanie urzędu oraz likwidację Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej.

  Katarzyna Maciejewska podkreśliła, że swoje hasło wyborcze "Prawdziwa władza to służba" zaczerpnęła ze słów papieża Franciszka. - Mnóstwo mieszkańców jest niezadowolonych. Pozornie Będzin zmienia się na lepsze, ale ich problemy nie są wcale rozwiązywane. Chciałabym, żeby bezpieczeństwo w Będzinie było na takim poziomie jak w Jaworznie - powiedziała.

  - Mieszkańcy nie zasłużyli sobie, żeby wstydzić się za swoich przedstawicieli - mówiła z kolei Beata Chawuła, kandydatka na prezydenta Zawiercia odnosząc się do aresztowania obecnego prezydenta tego miasta. - Mamy program stworzony przez naukowców ze Śląska i Warszawy. Zawiercie to równia pochyła. To ostatni moment. Za cztery lata nie będzie tam co zbierać - stwierdziła.

  Popierany przez PiS prezydent Jaworzna Paweł Silbert przypomniał swoją samorządową drogę, odniósł się też do jednej z piosenek Kory. - Tak jak w piosence, nie może złe drzewo dawać dobrych owoców i na odwrót. Dla mnie najważniejszy jest fundament etyczny i moralny zakorzeniony w wierze. Nadal będziemy zmieniać nasze miasto. Nie ma współpracy z PO, bo nas po prostu zdradzili - mówił Silbert.

  - Sosnowiec ma olbrzymi potencjał, ale niewykorzystywany. Czwarta kadencja Górskiego zakończy się bankructwem miasta. Chcemy, żeby Sosnowiec rozwijał się tak jak Jaworzno - mówił z kolei kandydat na prezydenta Sosnowca Michał Potoczny zapowiadając m.in. komunalizację gruntów skarbu państwa.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Nowy Supersam w Katowicach będzie nową galerią handlową ZDJĘCIA
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
  *Praca w Oplu w Gliwicach: Kogo poszukują, jakie zarobki SPRAWDŹ
  *Śląsk, którego nie było. Niesamowite wizjonerskie projekty śląskich miast

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama