Dariusz Kmiecik z żoną Brygidą Frosztęgą i synem nie żyją....

  Dariusz Kmiecik z żoną Brygidą Frosztęgą i synem nie żyją. Trudno uwierzyć, że już ich nie ma

  K. Kapusta, M. Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Dariusz Kmiecik z TVN z żoną Brygidą Frosztęgą z TVP i synem nie żyją. Pogrzeb we wtorek
  Brygida Frosztęga-Kmiecik z TVP Katowice zginęła w wybuchu kamienicy w Katowicach [WIDEO]


  Każdego dnia my, dziennikarze, obserwujemy dramaty, relacjonujemy, jesteśmy blisko. Na tę tragedię nie byliśmy gotowi... To był najtrudniejszy dzień w pracy dla nas wszystkich. Bo wszyscy znaliśmy Darka.

  Najgorsza jest bezsilność, kiedy każdy ma ochotę gryźć gruz, ale nie może pomóc. Darek Kmiecik, jego żona Brygida Frosztęga-Kmiecik i ich syn zginęli w kamienicy, która złożyła się jak domek z kart. Darek dziennikarską pracę rozpoczął od praktyk w TVP Katowice. Pięknie zaczęła się jego kariera w telewizji TVN. Trudno pisać o nim był, bo przecież to nie może być prawda, że tak świetny facet, tak niesamowicie zdolny, rodzinny i skrupulatny w pracy, mógł tak po prostu zginąć we własnym domu. Z groźną miną ganił w swoich materiałach tych, którzy na to zasługiwali. Prywatnie kochający ojciec i mąż.

  - Wiesz rozmawiam już z Remikiem jak ze starym. To niesamowite, jaki on jest mądry - opowiadał o synu z tą iskrą w oku, jaką ma dumny ojciec.

  WYBUCH GAZU W KATOWICACH - ZDJĘCIA + WIDEO

  Wybuch kamienicy w Katowicach: Potężny huk, walące się ściany [RELACJE MIESZKAŃCÓW]

  Wspólnie spędziliśmy wiele godzin, pracując ramię w ramię, czekając pod salą sądową, spotykając się prywatnie, czy wymieniając doświadczeniami biegowymi. Darek dla ludzi gór był człowiekiem, który nigdy nie szukał sensacji. W sposób perfekcyjny relacjonował tragedię na Broad Peak.

  - Ludzie gór stracili nie tylko dobrego człowieka, a także kogoś w rodzaju łącznika pomiędzy dwoma światami. On robił wszystko, by inny człowiek zrozumiał istotę gór, naszą pasję. Choć jak sam mówił: raczkuję w tym temacie - był w tym wszystkim tak prawdziwy, taki zwyczajny… - to cytat ze wpisu na facebookowym profilu FreeMount prowadzonym przez Renatę Małek, członkinię Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, a prywatnie żonę Artura Małka, jednego z pierwszych zimowych zdobywców Broad Peaku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama