Ważne
  Katowice: Pomoc poszkodowanym w wybuchu kamienicy

  Katowice: Pomoc poszkodowanym w wybuchu kamienicy

  MANO, mat.prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W poniedziałek Silesia City Center otworzy specjalny punkt, do którego będzie można przynosić dary dla poszkodowanych w wybuchu kamienicy w Katowicach. Potrzebne jest dosłownie wszystko - informuje Tomasz Pietrzak z biura prasowego SCC.
  Już od poniedziałku w Silesia City Center będzie prowadzona zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy, które trafią w ręce poszkodowanych w wybuchu kamienicy w centrum Katowic. Zbierane będą m.in. ubrania i buty, środki higieny osobistej, przybory szkolne, drobny sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko, co pozwoli ofiarom katastrofy znów stanąć na nogi. Organizatorem akcji jest katowicki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Silesia City Center - mówi Tomasz Pietrzak z biura parsowego SCC

  Przez tydzień (od 27.10 do 3.11) prowadzona będzie tam zbiórka rzeczy, dzięki którym poszkodowani w wybuchu będą mogli wyposażyć mieszkania, jakie otrzymają od miasta.

  W Silesia City Center zbierane będą przybory szkolne dla młodzieży powyżej 13 lat, produkty spożywcze o długim terminie ważności oraz drobny sprzęt gospodarstwa domowego - sztućce, zastawa stołowa, szklanki, garnki, a także ręczniki, koce, poduszki i pościel. Potrzebne są także ubrania kobiece i męskie oraz ciepłe buty na zimę, a także wszystko, co niezbędne dla jednorocznego dziecka.

  Specjalnie na cel zbiórki Silesia City Center uruchomiła w centrum osobny lokal, znajduje się on przy Al. Świętochłowickiej 24 (vis a vis Gap) w Silesii. Organizatorzy akcji apelują o to, aby ofiarowane rzeczy były w bardzo dobrym stanie lub nowe. Zebrane w czasie akcji dary trafią bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który rozdysponuje je wśród poszkodowanych osób.

  - Liczymy na ogromny odzew akcji, bo to w końcu pomoc sąsiadom. Każdy może się do niej przyłączyć, przynosząc uszanowane lub nowe rzeczy z domu. Naszych klientów z kolei namawiamy do podzielenia się robionymi zakupami lub zrobienia specjalnych zakupów na rzecz poszkodowanych - mówi Ewa Marcinek, dyrektor Silesia City Center.

  Ale to nie jedyna forma pomocy ofiarom. Wpłaty środków pieniężnych dla poszkodowanych w wybuchu kamienicy przy ul. Chopina można przekazać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej Nr 90 1560 1111 0000 9070 0011 6398 z dopiskiem „pomoc poszkodowanym w wybuchu kamienicy”.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Nowy Supersam w Katowicach będzie nową galerią handlową ZDJĘCIA
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
  *Praca w Oplu w Gliwicach: Kogo poszukują, jakie zarobki SPRAWDŹ
  *Śląsk, którego nie było. Niesamowite wizjonerskie projekty śląskich miast  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama