Wybuch gazu w Katowicach: w Silesia City Center czekają na...

  Wybuch gazu w Katowicach: w Silesia City Center czekają na dary dla potrzebujących

  KD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Silesia City Center w poniedziałek rozpocznie się zbiórka darów dla osób poszkodowanych w wybuchu gazu w Katowicach. {Potrzebne jest dosłownie wszystko od ubrań, przez środki czystości, zeszyty szkolne po garnki czy sztućce.
  Przez najbliższy tydzień (od 27.10 do 3.11) w katowickiej SCC prowadzona będzie zbiórka darów dla osób, które straciły dobytek całego życia w wybuchu gazu. Dzięki pomocy darczyńców poszkodowani będą mogli rozpocząć wyposażanie mieszkań, jakie otrzymają od miasta.

  Zbierane będą przybory szkolne dla młodzieży powyżej 13 lat, produkty spożywcze o długim terminie ważności oraz drobny sprzęt gospodarstwa domowego - sztućce, zastawa stołowa, szklanki, garnki, a także ręczniki, koce, poduszki i pościel. Potrzebne są także ubrania kobiece i męskie oraz ciepłe buty na zimę, a także wszystko, co niezbędne dla 1-rocznego dziecka.

  Dary będzie można przynosić do lokalu przy Al. Świętochłowickiej 24 (vis a vis Gap) w Silesii. Organizatorzy akcji apelują o to, aby ofiarowane rzeczy były w bardzo dobrym stanie lub nowe. Zebrane w czasie akcji dary trafią bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który rozdysponuje je wśród poszkodowanych osób.

  - Liczymy na ogromny odzew akcji, bo to w końcu pomoc sąsiadom. Każdy może się do niej przyłączyć, przynosząc uszanowane lub nowe rzeczy z domu - mówi Ewa Marcinek, dyrektor Silesia City Center. - Naszych klientów z kolei namawiamy do podzielenia się robionymi zakupami lub zrobienia specjalnych zakupów na rzecz poszkodowanych.

  Jeśli nie mamy możliwości kupić lub przynieść produktów, można pomóc wpłacając pieniądze. Wpłaty środków pieniężnych dla poszkodowanych w wybuchu kamienicy przy ul. Chopina można przekazać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej Nr 90 1560 1111 0000 9070 0011 6398 z dopiskiem „pomoc poszkodowanym w wybuchu kamienicy”.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Nowy Supersam w Katowicach będzie nową galerią handlową ZDJĘCIA
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
  *Praca w Oplu w Gliwicach: Kogo poszukują, jakie zarobki SPRAWDŹ
  *Śląsk, którego nie było. Niesamowite wizjonerskie projekty śląskich miast

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niy wplacac tych piniyndzy na Caritas..!!!!!

   Zojfel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   To tak jak byscie te piniondze wciepali do studni..!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama