Kazimierz Moskal nie jest już trenerem GKS Katowice

  Kazimierz Moskal nie jest już trenerem GKS Katowice

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Artur Skowronek, Czesław Michniewicz, Artur Płatek, Marcin Brosz i Jerzy Brzęczek są głównymi kandydatami do pracy na Bukowej
  Kazimierz Moskal nie jest już trenerem GKS Katowice
  428 dni pracy, 43 mecze ligowe, 59 punktów, 15 zwycięstw, 14 remisów, 14 porażek, 62 gole zdobyte i 58 straconych, 3 mecze w Pucharze Polski, 1 wygrany i 2 przegrane - tak wygląda bilans Kazimierza Moskala jako trenera GKS Katowice. Licznik zatrzymał się wczoraj - prezes Wojciech Cygan zdymisjonował zarówno pierwszego szkleniowca, jak i asystenta Andrzeja Bahra. Ich obowiązki tymczasowo przejęli Tomasz Owczarek i Janusz Jojko.

  O losie Moskala przesądziła sobotnia porażka katowiczan z Dolcanem Ząbki (2:3) i zbyt wiele wciąż traconych goli. Warto przypomnieć, że trener podał się już sam do dymisji - w kwietniu - ale wówczas nie została ona p rzyjęta przez zarząd.

  - Drużynie potrzebny jest nowy impuls. Nie chcemy w zimie skupiać się na przygotowaniach do walki o utrzymanie, zostało pięć kolejej,w których można zdobyć 15 puntków i ponownie znaleźć się w czołówce tabeli - uzasadniał decyzję prezes Wojciech Cygan. - Jednocześnie podkreślam, że Kazimierz Moskal to bardzo dobry trener i wartościowy człowiek, któremu dziękujemy za wszy-stko, co zrobił dla naszego klubu w czasie swojej pracy w Katowicach. Przyznam także, że bardzo przyzwoicie zachował się wczasie rozmowy o rozwiązaniu kontraktu.

  Nazwisko jego następcy poznamy wkrótce, niewykluczone, że dziś. Rozmowy z kandydatami rozpoczęły się już wczoraj.
  - Chcemy dokonać wyboru sprawnie, bo atmosfera bezkrólewia nie służy zawodnikom, w dodatku już w piątek gramy wyjazdowy mecz z Sandecją Nowy Sącz, więc czasu jest mało. Ale z drugiej strony to jedna z najważniejszych decyzji, więc musi być dobrze przemyślana - mówi prezes GieKSy.

  Według naszych informacji kandydatów jest kilku, wśród nich Artur Skowronek, Czesław Michniewicz, Artur Płatek, Marcin Brosz i Jerzy Brzęczek. W przypadku przedłużających się negocjacji do Nowego Sącza może pojechać obecny tymczasowy duet, ale to wariant najmniej prawdopodobny.

  Zmiany dotknęły także klubowy dział Sportu. Janusz Bodzioch nie jest już dyrektorem i wrócił do swoich poprzednich obowiązków: zajmie się sprawami organizacyjnymi i skautingiem. Obowiązki dyrektora będzie pełnił na razie prezes Cygan.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
  *Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama