Samochodowa dziupla w Katowicach pełna BMW

Samochodowa dziupla w Katowicach pełna BMW

p.

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Samochodowa dziupla w Katowicach pełna BMW
Dwóch mężczyzn zajmujących się kradzieżami samochodów zostało zatrzymanych przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Podczas akcji policjanci odzyskali cztery skradzione w Katowicach i Piekarach Śląskich samochody marki BMW. Ich wartość szacowana jest na ponad 200 tysięcy złotych.
Samochodowa dziupla w Katowicach pełna BMW
Katowiccy policjanci, zwalczający przestępczość samochodową, zlikwidowali tzw. dziuplę samochodową. W mieszczącym się na ulicy Brackiej garażu, podczas demontażu skradzionego w Piekarach Śląskich BMW 3 zatrzymani zostali dwaj mężczyźni. Oprócz tego, mundurowi zabezpieczyli wiele części samochodowych wartych prawie 50 tysięcy złotych. W innych garażch wynajmowanych przez zatrzymanych odnaleziono skradzione w Katowicach BMW X5, BMW 1 i BMW 5.
Łączna wartość odzyskanych pojazdów to ponad 200 tysięcy złotych. Przestępcy rozpracowywani byli przez kilka miesięcy. Po namierzeniu samochodowej dziupli policjanci postanowili urządzić zasadzkę na mężczyzn. Ustalono, że złodziejski duet działał od czerwca tego roku. W tym czasie ukradł kilka aut. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzieże samochodów i paserstwo grozi każdemu z nich po 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjne dozory oraz poręczenia majątkowe w kwocie 2 i 5 tysięcy złotych.


*Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
*Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
*Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo