W Tychach rusza pilotażowy program pomocy dłużnikom

  W Tychach rusza pilotażowy program pomocy dłużnikom

  sauer, mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tychy, to jedno z dwóch polskich miast wytypowanych do pilotażowej edycji programu „Zaradni”. To pierwszy w naszym kraju projekt mający na celu wsparcie osób nadmiernie zadłużonych w walce z długami.
  Program skierowany jest do tych dłużników, którzy nie są w stanie spłacać swoich zobowiązań. To osoby, dla których zbyt duże długi mogą oznaczać pierwszy krok do wykluczenia społecznego. Program „Zaradni” ma pokazać im, że z długiem można wygrać, tylko trzeba wiedzieć jak.

  Program to odpowiedź na dramatycznie rosnącą grupę dłużników, którzy nie są w stanie spłacać swoich zobowiązań kredytowych. W całej Polsce mówimy o 2,3 mln osób borykających się z nadmiernym zadłużeniem. To oznacza, że 10 proc.
  polskich gospodarstw domowych zmaga się z tym problemem. Zgodnie z lipcowymi informacjami BIG InfoMonitor, suma niespłaconych zobowiązań Polaków sięgnęła rekorodowego poziomu 40 mld złotych. Na mapie dłużników prym wiedzie woj. śląskie. W samych tylko Tychach z długami nie radzi sobie 3 tys. osób. Dla wielu z nich problemy finansowe to początek życiowego dramatu.

  Program „Zaradni” ma być pierwszą w Polsce próbą bezpośredniego wsparcia dla dłużników, realizowaną przez firmę windykacyjną. To wspólne przedsięwzięcie Centrum Integracji Społecznej z Tychów i firmy windykacyjnej Kredyt Inkaso. Dzięki ich współpracy, osoby z nadmiernym zadłużeniem będą miały szansę uczestniczyć w sesjach warsztatowych. Pracując z trenerami dowiedzą się, jak w praktyczny sposób rozwiązać problem zadłużenia. Warsztaty będą też służyły budowaniu motywacji. Bo ta ostatnia jest kluczem do wejścia na drogę wychodzenia z długu. Program łączy w sobie elementy psychologii z podstawami zarządzania własnymi pieniędzmi. Dodatkowo w ramach projektu Centrum Integracji Społecznej Przeprowadzi dla wybranych osób szkolenia zawodowe sprofilowane pod potrzeby zatrudnieniowe lokalnych przedsiębiorców.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
  *Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama