Ważne
  Artur Skowronek w GKS Katowice. GieKSa ma gonić i... dogonić

  Artur Skowronek w GKS Katowice. GieKSa ma gonić i... dogonić

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowy szkoleniowiec GKS Katowice to Artur Skowronek. Podpisał umowę ważną do końca sezonu, ale z opcjami przedłużenia. Ostatnio pracował w Widzewie i spadł z nim z ekstraklasy.
  Artur Skowronek wczoraj w południe poprowadził pierwszy trening z piłkarzami GKS-u. Spory nacisk stawia na zajęcia taktyczne

  Artur Skowronek wczoraj w południe poprowadził pierwszy trening z piłkarzami GKS-u. Spory nacisk stawia na zajęcia taktyczne ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Sonda

  Czy Artur Skowronek na stanowisku trenera GKS Katowice to dobry wybór?

  Niespodzianki nie było - nowym trenerem GKS Katowice został Artur Skowronek, który zastąpił na tym stanowisku zwolnionego w poniedziałek Kazimierza Moskala. Umowa została podpisana do czerwca 2015 roku i zawiera warunki, po spełnieniu których zostanie automatycznie przedłużona.

  - Wybór trenera to nie menu w restauracji, z której wybiera się smakowite kąski. Najważniejsze są własne przekonania, których będziemy bronić. Z Arturem Skowronkiem szybko się dogadaliśmy i wierzę, że w ostatnich meczach jesiennych zdobędziemy tyle punktów, że dogonimy czołówkę - stwierdził Wojciech Cygan, prezes klubu, prezentując nowego szkoleniowca. - Artur Skowronek to młody i ambitny trener, a w klubie jest wielu takich właśnie ludzi, więc wierzę, że znakomicie wkomponuje się w nasz klub.


  O co ma grać GKS pod wodzą Skowronka? - Nasz cel pozostaje bez zmian. Trener też wie, że zaczyna pracę w specyficznym środowisku, w którym zawsze były wielkie ambicje sportowe. Apeluję więc: idźmy do celu wszyscy razem, nie ob-rażajmy się na siebie nawet w trudnych momentach. Dajmy sobie czas na sprawdzenie słuszności podejmowanych decyzji. Ostateczną odpowiedzialność za nie oczywiście bierze na siebie zarząd - zaznaczył Cygan.

  32-letni Skowronek jako zawodnik występował w Gwarku Tarnowskie Góry, Rozbarku Bytom, Szombierkach Bytom i Ruchu Radzionków, natomiast w roli szkoleniowca prowadził Ruch Radzionków, Pogoń Szczecin, Polonię Bytom i Wi-dzew Łódź, z którym spadł z ekstraklasy. Posiada licencję UEFA Pro. Po raz pierwszy poprowadzi GieKSę już w piątek, w wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz. GKS w tabeli pierwszej ligi zajmuje ósme miejsce ze stratą ośmiu punktów do miejsc premiowanych awansem i zapasem siedmiu "oczek" nad strefą spadkową.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama