Bayern Monachium - Borussia Dortmund 2:1 Lewandowski strzela [ZDJĘCIA + WIDEO]

RM
Bayern - Borussia
Bayern - Borussia EPA/LUKAS BARTH
Bayern Monachium - Borussia Dortmund 2:1. Strzelcami Marco Reus, Robert Lewandowski i Arjen Robben. W sobotę Robert Lewandowski znów zagrał przeciwko swoim dawnym kolegom z Borussii Dortmund, a więc m.in. Łukaszowi Piszczkowi. Bramka Lewandowskiego dałą wyrównanie! Gola na wagę 3 pkt zdobył Robben z karnego.

Mecz Bayern - Borussia

ZOBACZ KONIECZNIE:
BAYERN MONACHIUM - BORUSSIA DORTMUND MEMY: INTERNAUCI JUŻ WYCIĄGNĘLI WNIOSKI

Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium przeciwko byłym kolegom z Borussii Dortmund w meczu dziesiątej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. Polak wpisał się na listę strzelców w 72. minucie spotkania zakończonego zwycięstwem Bawarczyków 2:1.

Lewandowski spędził w Dortmundzie cztery sezony, a latem przeniósł się na zasadzie wolnego transferu do Bayernu. Pokonał bramkarza gości precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego. Było to trafienie na 1:1.

Wcześniej na listę strzelców wpisał się Marco Reus, dodając oliwy do ognia w trwającym konflikcie władz obu klubów. Borussia ma bowiem pretensje do Bayernu, że mistrz Niemiec zaczął jej podbierać piłkarzy. Oprócz Lewandowskiego, rok wcześniej tę samą drogę przebył Mario Goetze, a w ostatnim czasie wiele mówiło się o zakupie także Reusa.

O losach meczu zdecydował rzut karny w 85. minucie. Sędzia uznał, że faulowany w polu karnym dortmundczyków był Francuz Franck Ribery, choć telewizyjne powtórki niekoniecznie o tym przekonują. Tak czy inaczej "jedenastkę" wykorzystał Holender Arjen Robben i Borussia, w barwach której cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek, poniosła piątą ligową porażkę z rzędu. Lewandowski grał do 88. minuty.

Bayern utrzymał się na prowadzeniu Bundesligi z 24 punktami. O cztery mniej ma drugi VfL Wolfsburg. Tymczasem dortmundczycy, którzy wywalczyli tylko jeden punkt w ostatnich siedmiu kolejkach, spadli na 16. miejsce z dorobkiem siedmiu "oczek".
WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

Borussia Dortmund notuje najgorszy start w Bundeslidze od wielu lat. W efekcie mecz, który przed sezonem zapowiadał się jako jesienny szczyt, będzie dla niej spotkaniem ostatniej szansy na poprawienie nastrojów. Nie zmienia to jednak faktu, że konfrontacja z Bayernem Monachium i tak zapowiada się jako hit tej kolejki.

ZNAMY SKŁADY OBU DRUŻYN:
Bayern:
Manuel Neuer, Mehdi Benatia, Jerome Boateng, David Alaba, Xabi Alonso, Arjen Robben, Juan Bernat, Philipp Lahm, Robert Lewandowski, Mario Goetze, Thomas Mueller

Borussia:
Roman Weidenfeller, Łukasz Piszczek, Mats Hummels, Sokratis Papastathopoulos, Erik Durm, Sebastian Kehl, Sven Bender, Shinji Kagawa, Henrik Mkhitaryan, Marco Reus, Pierre-Emerick Aubameyang

Kto wygra mecz Bayern - Borussia?

W zespole liderujących w tabeli gospodarzy - którzy z 9 meczów wygrali sześć i trzykrotnie zremisowali - wystąpi Robert Lewandowski, natomiast w Dort-mundzie - 15. lokata, tuż nad strefą spadkową i strata aż 14 punktów do Bawarczyków - Łukasz Piszczek. Niewykluczone, że po długiej przerwie spowodowanej kontuzją na ławce rezerwowych zasiądzie Jakub Błaszczykowski.

Faworyzowany Bayern ma do wyrówania kilka rachunków. Borussia pokonała go przecież 2:0 w meczu o Superpuchar Niemiec, wygrała także 3:0 w ligowym starciu na Allianz Arenie w poprzednim sezonie.

Piłkarze przed meczem Bayern - Borussia:

- Czeka nas bardzo trudny mecz, bo Borussia, która plasuje się zaskakująco nisko, ciągle ma wielki potencjał - przestrzega Lewandowski.

- Mecze z nimi są inne niż wszystkie, zawsze kipią od emocji. Wiemy, że rywale mają sporo problemów i na boisku, i z kontuzjami, ale my patrzymy tylko na siebie. To my mamy wygrać, a nie oni przegrać - zaznaczył bramkarz Manuel Neuer.
Ekipa z Dortmundu potwierdza swoją siłę w Lidze Mistrzów i w Pucharze Niemiec.

- Zaczynamy ruszać w dobrym kierunku, musimy to jeszcze potwierdzić w Bundeslidze - stwierdził trener Jurgen Klopp po pucharowym zwycięstwie nad St. Pauli.

Transmisję z meczu przeprowadzi Eurosport2. Początek w sobotę o godz. 18.30.

*Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
*Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?