Ważne
  Magiczne jarmarki bożonarodzeniowe w Czechach

  Magiczne jarmarki bożonarodzeniowe w Czechach

  Materiał powstał przy współpracy z Czeską Centralą Ruchu Turystycznego

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Advent i zakupy

  Advent i zakupy ©Julie Vríbelov í CzechTourism

  Na ulicach słychać dźwięki kolęd, na placach lśnią gwiazdy betlejemskie, a pod nogami skrzypi świeży śnieg. Zewsząd roznosi się zapach choinek i grzanego wina. To Boże Narodzenie w Czechach. Przyjedź do Czech, aby poczuć tę bajkową atmosferę. Jarmarki świąteczne z oryginalnymi pamiątkami spotkamy w miastach, na zamkach i w pałacach.
  Advent i zakupy

  Advent i zakupy ©Julie Vríbelov í CzechTourism

  Niektóre jarmarki rozpoczynają się już pod koniec listopada i trwają aż do początku stycznia. Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze jest uważany za największy i najpiękniejszy w Czechach. Odbywa się corocznie na Rynku Starego Miasta. W sobotę 29 listopada zostaną uroczyście zapalone lampki na choince. Na gości czeka ciekawy program i stoiska z ozdobami świątecznymi, szopkami, drewnianymi zabawkami, biżuterią, miodem pitnym i innymi przysmakami. W magiczną atmosferę świąt wprowadzą nas kolędy śpiewane przez zespoły dziecięce. Jarmark potrwa do 1 stycznia 2015.

  Świąteczna atmosfera wypełni również Brno. Jarmark bożonarodzeniowy na Placu Wolności (náměstí Svobody) i Placu Morawskim (Moravské náměstí) rozpocznie się już 28 listopada. Na dzieci i dorosłych czeka ciekawy program i mnóstwo przysmaków, między innymi morawskie frgale (okrągłe ciasta z nadzieniem serowym lub owocowym). Impreza potrwa do23 grudnia 2014.

  Magiczny Czeski Krumlov zaprasza na tradycyjny jarmark świąteczny od 28 listopada 2014 do 6 stycznia 2015, w każdy weekend od piątku do niedzieli. Specjalny program czeka także na najmłodszych gości. Dzieci będą mogły zobaczyć na przykład żywą szopkę betlejemską.

  Wyjątkowa świąteczna atmosfera towarzyszy jarmarkom bożonarodzeniowym w pięknym mieście. Ołomuniec na Morawach Środkowych od 23.11 do 24.12.2014. Na gości czeka urozmaicony program kulturalny, miedzy innymi wystapienia muzyczne, teatralne dla dzieci i dorosłych, wspólne śpiewanie kolęd. Poznamy regionalne zwyczaje świąteczne, możemy podziwiać piękne szopki betlejemskie, rozmaite wyroby rzemieślnicze, spróbować przysmaków regionalnych i delektować się gorącym miodem pitnym czy grzanym winem.

  Ołomuniec to najpiękniejsze miasto Europy według rankingu prestiżowego przewodnika turystycznego Lonely Planet. Rynek w Ołomuńcu należy do najpiękniejszych na świecie. Znajdziemy tu zabytkowe kamienice, fontanny i kolumnę Najświętszej Trójcy, upamiętniającą epidemię moru, wpisaną na Listę UNESCO.

  13 grudnia 2014 w malowniczym skansenie wołoskim u podnóża Beskidów rozpocznie się jarmark świąteczny, na którym zakupimy tradycyjne wyroby rzemieślnicze, zapoznamysię z miejscowymi zwyczajami a także z ekspozycją skansenu w Rožnovie pod Radhoštěm.

  Bogaty program kulturalny, zdobienie tradycyjnych pierniczków, pokazy wyrobu i dekorowania ozdób świątecznych i wiele ciekawych wydarzeń czeka na gości w czasie adwentu na czeskich zamkach i w pałacach.

  Tradycyjny przedświąteczny jarmark organizuje pałac Sychrov w Czeskim Raju od 29 do 30 listopada 2014. W programie pokazy rzemiosł, sprzedaż wyrobów, degustacje, występy teatralne i inne atrakcje.

  Ciekawe imprezy szykuje przed świętami słynny zamek Karlštejn leżący w pobliżu Pragi. 21 grudnia 2014 okolice zamku wypełni muzyka i tańce, nie zabraknie jarmarku historycznego, na którym zakupimy między innymi oryginalne wyroby rzemieślnicze, biżuterię, wieńce adwentowe, a także różne przysmaki i tutejsze wino.

  Na jarmarku adwentowym na zamku Loket niedaleko Karlowych Warów 6-7 grudnia 2014 zapoznamy się z dawnymi czeskimi zwyczajami świątecznymi i zakupimy oryginalne prezenty. Zamek będzie czynny dla zwiedzających, łącznie z niezwykłą ekspozycją narzędzi tortur.

  W sobotę 29 listopada pałac Loučeň w pobliżu Pragi zaprezentuje się zwiedzającym już w świątecznej szacie. Ciekawostką będzie chrzest największego wieńca adwentowego w Czechach. Atrakcyjny program czeka także na najmłodszych gości.

  Więcej informacji:
  www.czechtourism.com

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama