Na autostradzie nie podniosą szlabanów, ale będzie czynnych...

  Na autostradzie nie podniosą szlabanów, ale będzie czynnych więcej bramek

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Drogowcy liczą się ze wzmożonym ruchem na autostradach w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. Dlatego na autostradowych punktach poboru opłat zostanie zwiększona obsada bramek. W razie dużego tłoku kierowcy będą dostawać też bilety do ręki od specjalnych inkasentów, wysłanych przez zarządcę drogi.
  O działaniach tych poinformowało dzisiaj biuro prasowego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. W przesłanym komunikacie resort zapowiada, że w związku z przewidywanym nasileniem natężenia ruchu na autostradach od piątku do niedzieli  na drogach w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, objętych elektronicznym systemem poboru opłat viaTOLL, zostanie zwiększona obsada kadrowa w Punktach Poboru Opłat – dodatkowi pracownicy będą pomagali kierowcom w pobieraniu biletów wjazdowych. Możliwe będzie także uruchomienie bramek rewersyjnych, które przystosowane są do obsługi ruchu wjazdowego i wyjazdowego.

  Jak czytamy na autostradzie A1, na odcinku Gdańsk - Toruń, dodatkowi pracownicy będą pomagali kierowcom w pobieraniu biletów wjazdowych na bramkach w przypadku zatorów. Wprowadzona zostanie też możliwość dokonywania płatności kartami płatniczymi bez konieczności wpisywania PIN-u. Na autostradzie A2 kasy będą pracowały w pełnej obsadzie, tak by uiszczanie opłat było prowadzone w sposób płynny.

  Również na koncesyjnym odcinku autostrady A4 (Katowice - Kraków) będzie uruchomiona pełna obsada bramek, pojawią się także dodatkowi inkasenci do doraźnej pomocy kierowcom. W sytuacjach spiętrzeń ruchu zostanie uruchomiona tzw. bramka prawostronna, uruchamiana na pasie skrajnym.

  Od godz. 14:00 w piątek (31 października) do godz. 22:00 w niedzielę (2 listopada) służby drogowe GDDKiA, w tym dyżurni ogólnopolskich Punktów Informacji Drogowej, będą pracowały we wzmocnionym składzie osobowym. Wszystkie informacje o aktualnej sytuacji na drogach krajowych pozostających w zarządzie GDDKiA, w tym informacje o utrudnieniach w ruchu, są dostępne dla kierowców całodobowo pod ogólnopolskim numerem infolinii drogowej – 19 111.

  Drogowcy przypominają też, że w całej Polsce, w piątek, od godziny 18 do 22 i w sobotę od godziny 8 do 22 będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
  *Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama