Ważne
  Wybory samorządowe 2014: Opracowali program dla...

  Wybory samorządowe 2014: Opracowali program dla Bielska-Białej w… 3000 słów

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wybory samorządowe 2014: Zespół ekspertów, w którym znaleźli się m.in. ostatni wojewoda bielskim, były prezydent Bielska-Białej oraz naukowcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele stowarzyszeń, opracował pierwszy od wielu lat całościowy program dla Bielska-Białej.
  Dokładnie w trzech tysiącach słów został zawarty program dla Bielska-Białej, jaki w piątek przedstawił KWW Niezależni.BB. Dokument zatytułowany 3000 słów o Bielsku-Białej to pierwszy od wielu lat całościowy program dla naszego miasta.

  - Jest to platforma do dyskusji, ale zarazem program zarządzania miastem – podkreślał Janusz Okrzesik, kandydat Niezależnych.BB na prezydenta Bielska-Białej. Dokument opracowany został przez Zespół Programowy, którego przewodniczącym jest Andrzej Sikora – adwokat, ostatni wojewoda bielski.


  - Nad programem pracowaliśmy społecznie i ponownie poczuliśmy atmosferę ruchu obywatelskiego, takiego jak ten sprzed 25 lat, gdy poznaliśmy się z Januszem Okrzesikiem - mówił Sikora podczas prezentacji programu. Kilkunastostronicowy dokument 3000 słów o Bielsku-Białej składa się z Deklaracji Programowej i Zobowiązań.

  W części "Zobowiązania" przedstawione zostały konkretne propozycje rozwiązań, które Niezależni.BB wprowadzą po wygraniu wyborów. Wśród nich znalazły się m.in.: wykorzystanie istniejących linii kolejowych w układzie wschód-zachód i północ-południe do szynowej komunikacji zbiorowej, przede wszystkim w ruchu podmiejskim, utworzenie Regionalnego Dworca Autobusowego, wspólne występowanie wobec władz wojewódzkich i centralnych w sprawach ważnych dla Podbeskidzia, opracowanie Programu Rewitalizacji Śródmieścia, promowanie poprzez system zachęt fiskalnych powstawania w mieście miejsc pracy dla wysokokwalifikowanej kadry, by powstrzymać proces ucieczki wykształconych młodych ludzi z miasta i utworzenie Interaktywnego Muzeum Bajki i Animacji.

  W zespole, który opracował program znaleźli się m.in. Andrzej Sikora – adwokat, ostatni wojewoda bielski, poseł OKP w latach 1989-91 , Zbigniew Leraczyk – prezydent Bielska-Białej w latach 1994-98, prof. dr hab. Ewa Zeman-Miszewska – wykładowca akademicki, kierownik Samodzielnego Zakładu Gospodarki i Administracji Publicznej, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
  *Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama