Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin Maciej Gapiński
Górnik - Pogoń 1:1: Czy należałoby dusić piłkarzy za to, że nie wygrali, czy poklepać ich po plecach za to, że utrzymali remis? Musimy mecz przeanalizować i spokojnie to ocenić - pytał retorycznie trener Górnika Zabrze Józef Dankowski. Górnik Zabrze mecz z Pogonią Szczecin rozpoczął znakomicie i szybko objął prowadzenie. Potem jednak zaczęły się kłopoty, w dodatku czerwoną kartkę zobaczył Błażej Augustyn. Remis 1:1 pozostawia jednak spory niedosyt.

Mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin:

Takiego gola dawno w ekstraklasie nie widziano. W 8 minucie meczu Bartosz Iwan świetnie podał do Łukasza Madeja, a ten błyskotliwie otworzył drogę do bramki Mateuszowi Zacharze.

Ten określenie "droga" potraktował dosłownie i właściwie wszedł z piłką między słupki. W ten sposób Górnik Zabrze objął prowadzenie w spotkaniu z Pogonią Szczecin, a sytuacja ta stanowiła ukoronowanie dynamicznej gry gospodarzy, którzy mogli prowadzić już wyżej, ale Iwan wcześniej zmarnował dwustuprocentową okazję strzelając nad poprzeczką.

Potem szansę podwyższenia wyniku mieli m.in. Zachara, Augustyn (główka w poprzeczkę) i Madej, ale jedynka na tablicy wyników tkwiła jak zaczarowana.

Górnik nie dał jednak rady utrzymać wysokiego tempa gry, więc Pogoń wydostała się z oblężenia i tym razem coraz cieplej bywało na przedpolu Pavelsa Steinborsa. Wyrównujący gol padł w 42 minucie, gdy Matras posłał piłkę do siatki płaskim strzałem przy chaotycznie biegających w zamieszaniu na polu karnym obrońcach Górnika.

Sytuacja zabrzan skomplikowała się jeszcze bardziej,gdy w 73 minucie czerwoną kartę dostał Błażej Augustyn. Faul był tak oczywisty, że defensor gospodarzy właściwie zaraz po tym zdarzeniu ruszał już w kierunku szatni. Ostatecznie wszystko skończyło się remisem, który był sprawiedliwy, ale który pozostawia w Zabrzu z pewnością spory niedosyt. Powody do zadowolenia ma natomiast prowadzący Pogoń Jan Kocian, który dopisał do swojego kontra kolejny punkt.

Powiedzieli po meczu:

Józef Dankowski (trener Górnika): "Jeden punkt należy uszanować i to nawet w meczu, w którego pierwszej połowie mieliśmy wiele sytuacji bramowych. Nie wykorzystaliśmy ich jednak i potem w końcówce, grając w osłabieniu, drżeliśmy o to, czy remis dowieziemy do końca. Widzę dużą poprawę, jeśli chodzi o organizację naszej gry, co jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami. Czy należałoby dusić piłkarzy za to, że nie wygrali, czy poklepać ich po plecach za to, że utrzymali remis? Musimy mecz przeanalizować i spokojnie to ocenić".

Jan Kocian (trener Pogoni): "Myślałem, że podział punktów jest sprawiedliwy dla obu drużyn. Straciliśmy gola po błędzie taktycznym całej naszej lewej strony. Chcieliśmy na to zareagować i ta reakcja zespołu była dobra. Zagraliśmy lepiej, zdobyliśmy wyrównującego gola. Myślę, że mądrzej powinniśmy zagrać w końcówce po czerwonej kartce Augustyna. Bardziej powinniśmy z tej przewagi skorzystać. Z drugiej strony punkt zdobyty w Zabrzu trzeba szanować, bo tu się bardzo ciężko gra".

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Mateusz Zachara (8), 1:1 Mateusz Matras (42).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Armin Cerimagic. Pogoń Szczecin: Łukasz Zwoliński.
Czerwona kartka - Górnik Zabrze: Błażej Augustyn (73-faul).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 3 000.

Górnik Zabrze: Pavels Steinbors - Dominik Sadzawicki, Błażej Augustyn, Seweryn Gancarczyk - Roman Gergel, Adam Danch, Armin Cerimagic (65. Robert Jeż), Bartosz Iwan (76. Ołeksandr Szeweluchin), Łukasz Madej (83. Konrad Nowak), Rafał Kosznik - Mateusz Zachara.

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Hernani, Ricardo Nunes - Takuya Murayama, Mateusz Matras (84. Maciej Dąbrowski), Rafał Murawski, Maksymilian Rogalski (77. Jakub Bąk), Dominik Kun - Łukasz Zwoliński.

*Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
*Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
*Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

Materiał oryginalny: Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1. Niezwykły gol Mateusza Zachary [ZDJĘCIA + RELACJA + WIDEO] - Dziennik Zachodni