Otwarcie nowoczesnej hali sportowej w częstochowskim...

  Otwarcie nowoczesnej hali sportowej w częstochowskim gimnazjum [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Otwarcie nowoczesnej hali sportowej w częstochowskim gimnazjum
  1/93
  przejdź do galerii

  Otwarcie nowoczesnej hali sportowej w częstochowskim gimnazjum ©Piotr Ciastek

  W Gimnazjum nr 7 przy ul. Zamenhofa otwarto właśnie najnowocześniejszą halę sportową w Częstochowie. Uczniowie z radością powitali to wydarzenie, na które szkoła czekała od blisko 60 lat. Zobaczcie, jak zaprezentowała się młodzież z siódemki.
  Na powierzchni 1,5 tysiąca metrów kwadratowych powstał nowoczesny obiekt z zapleczem, dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Hala stanęła na miejscu starego i wyeksploatowanego boiska na częstochowskim Rakowie. W środku znalazło się kilka pełnowymiarowych boisk, siłownia, sala fitness, toalety, prysznice, szatnie i magazyny na sprzęt sportowy. Powierzchnia użytkowa tego obiektu to aż 1,4 tys m2.


  – Dopiero kilka lat temu przekonałam się, że w naszej szkole może powstać tak wspaniała sala gimnastyczna. To zasługa rodziców, radnych dzielnic, a także władz miasta, że możemy tu dzisiaj stać. Totakże dzięki naszym uczniom i ich nauczycielem, którzy sprawili, że mozemy się pochwalić wieloma osiągnięciami sportowymi – mówiła dyrektor szkoły Joanna Ziółkowska-Nowak.

  Szkoła, która stawia na sport musi mieć halę


  Do tej pory uczniowie nie mieli komfortowych warunków do uprawiania sportów. Zanim w 1999 roku Szkoła Podstawowa nr 7 przekształciła się w Gimnazjum placówka służyła głównie mieszkańcom Rakowa. Jednak z powodu przeładowania w sąsiednich podstawówkach już w pierwszym roku jej funkcjonowania uczęszczało do niej 500 uczniów. Był to rok 1956, a do dziś szkoła nie mogła się pochwalić salą gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia. Dotychczasowa położona na piętrze nie spełniała wymagań mieszkających w okolicy sportowych zapaleńców, którzy w konsekwencji wybierali inne szkoły. Teraz uczniowie nie mają się już czego wstydzić, a wręcz przeciwnie. Swojego podziwu nie kryli przybyli na uroczystość dyrektorzy innych częstochowskich szkół. Podpytywali, jak udało się stosunkowo niedużej szkole wybudować tak wspaniały obiekt. - To nie tajemnica, że stojące na korytarzach puchary i dyplomy sportowe zrobiły swoje – mówiła z uśmiechem dyrektor siódemki.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
  *Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama