Jaworzno chce ujawnić tajny kontrakt Stalexportu

  Jaworzno chce ujawnić tajny kontrakt Stalexportu

  A. Zielonka, M.Iwaniszyn

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do 9 marca sąd w Warszawie odroczył proces w sprawie ujawnienia tajnej umowy koncesyjnej, jaki rząd przed laty zawarł z zarządcą autostrady A4 - Stalexportem. Rozprawa została przełożona z uwagi na to, że sędzia chce, aby w rozprawie uczestniczył też przedstawiciel koncesjonariusza płatnego odcinka autostrady A4. Samorządowcy z Jaworzna domagają się ujawnienia umowy oraz tajnych aneksów, które pokażą, że spółka nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań.
  - Jesteśmy zadowoleni z takiego rozwiązania. Z początku obawialiśmy się, że sąd może mieć wątpliwości do słuszności naszych starań o odtajnienie umowy koncesyjnej i że oddali nasz pozew. Tak się jednak nie stało, ale jak się okazuje sprawa, z którą zwracamy się do niezawisłych organów, naprawdę ma rację bytu - mówi Tomasz Tosza z Urzędu Miejskiego w Jaworznie, który wziął wczoraj udział w pierwszej rozprawie w Warszawie.
  - Ta umowa będzie jak list gończy za Stalexportem - dodaje. Ujawnienie umowy ma pokazać, że Stalexport działał bezprawnie, zamykając przed laty autostradowy węzeł Jeleń na wysokości Jaworzna. Miało to pozbawić samorząd napływu nowych inwestorów, którzy, jak twierdzą, szerokim łukiem omijali przez to jaworznickie tereny. Urzędnicy swoje straty z tego tytułu wyceniają na ponad 50 milionów złotych. Urzędnicy z Jaworzna już od dawna walczą ze Stalexportem o otwarcie jeleńskiego węzła. Ponad rok temu Paweł Silbert, prezydent Jaworzna zaczął pisać listy w tej sprawie do ministra infrastruktury.

  Jeśli sąd wyda zgodę na publikację dokumentów, zostaną one w pełni opublikowane na stronie urzędu miasta.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rada

   flaszka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 15

   Minister kwiaty lubi tylko po głosowaniach. Na co dzień kwiatów nie pija...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   mano (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 17

   Do Ministra Infrastruktury trzeba z kwiatami jechać.On to bardzo lubi, Panie Prezydencie Jaworzna .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama