Rudy: Most w parku to samowola budowlana

  Rudy: Most w parku to samowola budowlana

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Osiem miesięcy minęło od ubiegłorocznej powodzi, a uszkodzony podczas majowych zalań most w parku cystersów w Rudach w dalszym ciągu nie został naprawiony i grozi zawaleniem. Tymczasem zamiast go remontować urzędnicy mówią o jego... rozbiórce. Okazuje się, że obiekt, za którego nikt nie chciał wziąć odpowiedzialności jest samowolą budowlaną.
  - Okazało się, że po powodzi w 1997 roku gmina odbudowała most, nie dopełniając formalności. Obiekt jest samowolą budowlaną i albo zostanie zalegalizowany, albo rozebrany - mówi Gabriel Kuczera, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Raciborzu. - Sprawa rozstrzygnie się za dwa lub trzy miesiące. Gdy obiekt zostanie zalegalizowany, remontem prawdopodobnie będzie musiała zająć się gmina - dodaje Kuczera.

  Tymczasem urzędnicy z Kuźni Raciborskiej nie chcą o tym słyszeć. - Nie możemy wydawać pieniędzy na coś, co nie jest nasze. W 1998 roku opactwo cysterskie wraz z parkiem przejęła diecezja gliwicka - mówi Bogusław Wojtanowicz, zastępca burmistrza Kuźni Raciborskiej.

  W tej sytuacji mieszkańcy oraz turyści, odwiedzający jeden z najpiękniejszych zabytków Śląska - Pałac Cystersów, który odzyskał dawny blask dzięki unijnym pieniądzom, muszą omijać most szerokim łukiem. - To nienormalne, by tyle czasu nikt nie ruszył tutaj palcem - mówią mieszkańcy.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na budowie trzeba się znac

   Turysta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

   I bardzo słusznie, bo ten poprzedni most był zabytkowy, a obecny to poprostu zwykła chała. Pytanie tylko gdzie podziały się elementy zabytkowego mostu? Jakiś czas leżały obok nowego mostu, a...rozwiń całość

   I bardzo słusznie, bo ten poprzedni most był zabytkowy, a obecny to poprostu zwykła chała. Pytanie tylko gdzie podziały się elementy zabytkowego mostu? Jakiś czas leżały obok nowego mostu, a później znikły.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama