"Tu kupuj!", czyli pomysł na ożywienie rynku

  "Tu kupuj!", czyli pomysł na ożywienie rynku

  Mirosława Książek-Rduch

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Tu kupuj!", czyli pomysł na ożywienie rynku
  Władze miasta będą zachęcać mieszkańców całego regionu, by przyjeżdżali do Wodzisławia Śląskiego na zakupy. Akcja "Wodzisław Śląski - Tu kupuj " ma na celu ożywienie miejskiej starówki, na której już po godzinie 16 zamiera życie.
  "Tu kupuj!", czyli pomysł na ożywienie rynku
  - Na rynkach innych miast można spotkać wielu ludzi nawet po godzinie 20. U nas nie ma tu już co robić o 18 - żali się Paweł Deja, mieszkaniec centrum.

  Podobnie uważają nawet urzędnicy. - Gdzie na Starówce można wieczorem wypić dobrą kawę? Szczerze mówiąc nie wiem - przyznaje wprost prezydent Mieczysław Kieca.

  Jaki ma pomysł na rozruszanie życia na rynku? Po pierwsze chce zdjąć opłaty na okolicznych parkingach. Od godziny 16 parkowalibyśmy tu za darmo. Kieca zachęca też właścicieli sklepów i innych obiektów na Starówce do wydłużenia godzin otwarcia swoich placówek.

  - Jeśli do centrum mają przyjeżdżać ludzie, muszą mieć po co - mówi.

  Handlowcy są "na tak", choć wprowadzone już kilka lat temu "handlowe wtorki", gdy sklepy były czynne do 18, nie przetrwały nawet miesiąca.

  - Mamy nadzieję, że teraz będzie inaczej. Przedsiębiorcy mają też własne pomysły, jak wprowadzenie rabatów z okazji Dnia Nauczyciela, Dnia Babci czy Dziadka - mówi Barbara Chrobok, rzecznik magistratu. Decyzje mają zapaść w ciągu kilkunastu dni.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama