Łukaszczyk: Nie wyobrażam sobie, aby pracownicy KHW nie...

  Łukaszczyk: Nie wyobrażam sobie, aby pracownicy KHW nie otrzymali barbórki i nie otrzymali pensji

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nie wyobrażam sobie, aby pracownicy KHW nie otrzymali barbórki i nie otrzymali pensji - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej szef Katowickiego Holdingu Węglowego Zygmunt Łukaszczyk odnosząc się do planowanych w kopalniach Holdingu masówek.
  - Zaprosiłem stronę społeczną do stołu, by przekazać, jaka jest sytuacja w KHW. Ustaliliśmy kolejne spotkanie na jutro. Zobowiązałem się, że nie będę komentował naszych wzajemnych uzgodnień dopóki nie uzyskamy kompromisu w tym dialogu - oświadczył Łukaszczyk.

  Jego zdaniem, propozycja, którą Holding złożył stronie społecznej jest bardzo uczciwa. Do tej pory odbyły się trzy spotkania ze związkowcami: dwa na kopalni Mysłowice-Wesoła i jedno na kopalni Murcki-Staszic. Zarząd KHW przedstawił tam aktualną sytuację, w jakiej się znajduje.

  - Jestem przekonany, że dotrze do wszystkich, w jakiej sytuacji żyjemy. Musimy podjąć dialog, ale nie metodą emocji. Sytuacja spółki jest bardzo trudna, ale nie beznadziejna. W trudnym dochodzeniu do wyjścia z tej sytuacji potrzeba dużego zrozumienia ze strony społecznej. Masówki są faktem, ale nie są przeszkodą w dochodzeniu do porozumienia metodą dialogu.

  Zygmunt Łukaszczyk poinformował też dziennikarzy, że na początku przyszłego tygodnia dojdzie do wznowienia wydobycia w kopalni Mysłowice-Wesoła (być może nawet w poniedziałek). Zostanie wówczas udostępniona jedna ściana, kolejne - w pierwszej dekadzie grudnia.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
  *Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Deputaty węglowe.

   Przyszły emeryt. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Pomimo tego że w niedalekiej przyszłości mam zostać emerytem górniczym.Uważam że przede wszystkim należy zabrać deputaty węglowe właśnie emerytom i rencistom.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ZLIKWIDOWAC CUW

   JA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   KOMU TO POTRZEBNE

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WARA OD GORNICZYCH PRZYWILEJOW

   KK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   ZABRAC WSZYSTKO BIURALISTOM PLANISTOM WSZYSTKIM CO NIE PRACUJA NA DOLE


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak tak

   tak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   w odniesieniu do tego co wyzej ktoś napisał. Kolego jak Byś to miał dostać Ty i inni Górnicy to sama bym te moje przywileje oddała , ale tego Wy Górnicy nie doooostaaaniecie , zachowujecie się jak...rozwiń całość

   w odniesieniu do tego co wyzej ktoś napisał. Kolego jak Byś to miał dostać Ty i inni Górnicy to sama bym te moje przywileje oddała , ale tego Wy Górnicy nie doooostaaaniecie , zachowujecie się jak pies ogrodnika sami nie zjecie a drugiemu nie dacie!!!!!!! aaaaaa popracowałbyś troszke w biurze to inaczej Byś gadał, Ludzie zastanówcie się co Wy gadacie. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama