Ormaniec znów prezesem

Ormaniec znów prezesem

WIT

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Marian Ormaniec, wicemarszałek województwa śląskiego, został ponownie wybrany prezesem wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego.
W decydującym głosowaniu stosunkiem głosów 172 do 36 pokonał jedynego kontrkandydata, Zygmunta Wilka z Bytomia.

- Jasne, że bardzo cieszę się z tego wyboru, bo dzięki temu wiem, że w dobrym kierunku prowadzę regionalne struktury partii - przyznaje Ormaniec.

Przypomnijmy, że PSL województwa śląskiego od 15 lat nie ma żadnego posła. Od kilku lat ma jednak coraz więcej radnych w samorządach gminnych i przedstawicieli w Sejmiku województwa śląskiego.
Mimo że ludowcy nie mogą przekroczyć progu wyborczego w żadnym z okręgów woj. śląskiego, potrafili wywalczyć dla swojego przedstawiciela - Stanisława Dąbrowy fotel wicewojewody. Dzięki sprytnej polityce prowadzonej przez Ormańca, PSL wchodził w skład władz samorządowych województwa śląskiego zarówno za czasów rządów PiS, jak i teraz, gdy rządzi PO. PSL ma też swoich przedstawicieli w zarządach takich firm, jak Fundusz Górnośląski czy Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego, jak i - poprzez swojego lidera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka - wpływ na decyzje kadrowe w branży górniczej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo