Częstochowa: Muniek Staszczyk z kolegami robią powtórkę ze...

  Częstochowa: Muniek Staszczyk z kolegami robią powtórkę ze studniówki stanu wojennego

  Adrian Heluszka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Częstochowa: Muniek Staszczyk z kolegami robią powtórkę ze studniówki stanu wojennego

  ©fotopolska.pl

  W 1982 roku uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie nie mogli w pełni cieszyć się swoją studniówką ze względu na sytuację polityczną.
  Częstochowa: Muniek Staszczyk z kolegami robią powtórkę ze studniówki stanu wojennego

  ©fotopolska.pl

  Lata osiemdziesiąte były burzliwym okresem w dziejach naszego kraju, który pogrążony był w stanie wojennym. Konsekwencje odczuwali wszyscy, w tym także licealiści, którzy nie mogli w pełnej krasie skorzystać z imprezy studniówkowej. W 1982 roku na jedynej w swoim rodzaju, niepowtarzalnej imprezie bawili się uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Impreza, choć bardzo udana, nie trwała długo i musiała zakończyć się o godzinie 21.
  60 minut później rozpoczynała się bowiem godzina milicyjna. Teraz, po kilkudziesięciu latach, absolwenci Sienkiewicza znów zamierzają spotkać się na balu studniówkowym i dokończyć przerwane wcześniej dzieło.

  Na tamtej studniówce bawił się m.in. Muniek Staszczyk (współzałożyciel, lider i wokalista zespołu T.Love), którego i tym razem nie zabraknie.

  - Pomysł zorganizowania takiej imprezy zrodził się na spotkaniu klasowym, bo udaje nam się mimo upływu lat spotykać dość często. Stwierdziliśmy, że dobrze byłoby zebrać wszystkie klasy z naszego rocznika i zrobić taką imprezę. Chcielibyśmy, by uświetnił ją występ Muńka Staszczyka z zespołem, bo mało kto o tym wie, ale na naszej studniówce zagrali swój pierwszy koncert. Mamy już potwierdzenie od niego, że przyjedzie i dla nas zagra - mówi jeden z organizatorów niecodziennej studniówki, która odbędzie się 10 stycznia w restauracji "Amaro de sa" przy ulicy Rydza-Śmigłego.

  Dużo chętnych


  Inicjatywa podjęta przez byłych uczniów spotkała się z dużym zainteresowaniem. Do wczoraj swoją obecność potwierdziło 61 absolwentów IV LO, w tym także osoby mieszkające na stałe poza granicami naszego kraju. Impreza zapewne zacznie się we wspominkowym duchu. Nie może oczywiście zabraknąć tradycyjnego poloneza, który zgodnie z tradycją zainauguruje powtórkę ze studniówki.

  - Będziemy zbierać zdjęcia ze wszystkich klas. Być może zorganizujemy konkursy związane z pewnymi anegdotami i powspominamy stare czasy, bo wiele tego było. Chcielibyśmy również zaprosić na imprezę dyrektora szkoły i naszych wychowawców oraz powspominać tych, którzy w ciągu tych lat odeszli. Potem będziemy bawić się znakomicie do białego rana - zapewnia jeden z organizatorów.

  Jednego można być pewnym: tym razem już nic nie przeszkodzi byłym uczniom Sienkiewicza w godnym przeżyciu wielkiego święta, jakim dla każdego jest bal studniówkowy. Niecodzienny pomysł podoba się wszystkim.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
  *Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama