Ważne
  Światowy dzień walki z cukrzycą: Kucharz ugotuje zdrowo, a...

  Światowy dzień walki z cukrzycą: Kucharz ugotuje zdrowo, a Ty zbadasz sobie cukier

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach-Ochojcu zaprasza 14 listopada na bezpłatne badania poziomu glukozy i konsultację z dietetykiem.
  Niespodzianką dla pacjentów będzie degustacja zdrowych potraw, przygotowanych przez kucharza z restauracji "Patio". Szpital zaprasza chętnych w godzinach 11-14.30.

  Co 5 sekund na świecie diagnozuje się cukrzycę u kolejnej osoby, co 10 sekund ktoś umiera z powodu jej powikłań. W latach 1985-2007 liczba chorych na cukrzycę wzrosła aż pięciokrotnie.

  Według szacunków Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF), liczba chorych na cukrzycę na świecie rośnie w tak dramatycznym tempie, że w 2035 r.
  może ona osiągnąć 592 mln osób. Cukrzyca typu 1 powodowana jest zniszczeniem lub niewydolnością komórek beta trzustki, odpowiedzialnych za produkcję i wydzielanie insuliny. Ten rodzaj cukrzycy nazywany jest również cukrzycą insulinozależną lub cukrzycą wieku młodzieńczego.

  U ludzi starszych, otyłych i z nadciśnieniem tętniczym cukrzycę wywołuje oporność na działanie insuliny. Ten rodzaj cukrzycy nazywany jest typem 2. W województwie śląskim na cukrzycę wśród osób do 18. roku życia choruje 16 osób na 10 tys. A u osób powyżej 19 lat na 10 tys. choruje 420 osób.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
  *Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama