Ważne
  Wstąp do muzeum! Darmowy listopad w muzeach [PROPOZYCJE]

  Wstąp do muzeum! Darmowy listopad w muzeach [PROPOZYCJE]

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zamek Królewski w Warszawie przygotował dodatkową ofertę w związku z 250. rocznicą koronacji Stanisława Augusta
  1/5
  przejdź do galerii

  Zamek Królewski w Warszawie przygotował dodatkową ofertę w związku z 250. rocznicą koronacji Stanisława Augusta ©arc

  Można zwiedzać za darmo muzea w ramach akcji "Darmowy Listopad". Zobacz, jakie atrakcje przygotowały niektóre placówki
  Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie bezpłatnie udostępniają zwiedzającym swoje zbiory. Wszystko odbywa się w ramach akcji "Darmowy Listopad". Akcja jest organizowana już po raz trzeci. Do tej pory cztery rezydencje królewskie odwiedziło blisko pół miliona osób. Oferta jest adresowana do wszystkich, a w szczególności do dzieci, młodzieży i seniorów. Jak co roku, przyświecają jej trzy główne cele: edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze.
  W trakcie dwóch pierwszych edycji "Darmowego Listopada" cieszył się on ogromnym zainteresowaniem: w 2012 r. - skorzystało z niego 265,5 tys. osób, w roku ubiegłym - 212 tys. Najwyższą frekwencję odnotowuje Zamek Królewski na Wawelu - w 2012 r. odwiedziło go 118,7 tys., a w 2013 r. - 92,7 tys. W porównaniu z październikiem największym wzrostem mogły się pochwalić warszawskie Łazienki - aż o ok. 60 proc.

  W tym roku rezydencje liczą na podobną liczbę gości, z myślą o których przygotowano dodatkowe atrakcje. Łazienki Królewskie i Zamek Królewski w Warszawie - w związku z przypadającą 25 listopada 250. rocznicą koronacji Stanisława Augusta - chcą uczcić pamięć ostatniego polskiego króla i przybliżyć publiczności jego ogromny wkład w rozwój polskiej kultury. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie od 11 listopada na przedpolu pałacowym udostępni darmową ekspozycję "Aleja Światła". W Zamku Królewskim na Wawelu oglądać można Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownię oraz wystawy dodatkowe: "Wawel Zaginiony", "Damę z gronostajem" oraz "Dwa Pokolenia. Sztuka Legionowa z Kolekcji Jerzego Mycielskiego".

  Informacje o tegorocznej akcji można znaleźć na stronach internetowych czterech placówek: www.zamek-krolewski.pl, www.lazienki-krolewskie.pl, www.wilanow-palac.art.pl, www.wawel.krakow.pl.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
  *Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama