PŚ w skokach - Kamil Stoch: wciąż mam marzenia [ZDJĘCIA]

  PŚ w skokach - Kamil Stoch: wciąż mam marzenia [ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  PŚ w skokach - Kamil Stoch: wciąż mam marzenia [ZDJĘCIA]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Alicja Kosman

  Zawody w Klingenthal (22-23 listopada) zainaugurują rywalizację o Puchar Świata w skokach narciarskich. - Motywacji mi nie brakuje, wyznaczam sobie kolejne cele, wciąż mam marzenia - powiedział Kamil Stoch, dwukrotny złoty medalista igrzysk w Soczi.
  - To prawda, że osiągnąłem wiele, ale wciąż mam siłę i chęć do pracy. Mam nadzieję, że ten sezon będzie w równym stopniu udany. Nie ma w nim olimpiady, ale są mistrzostwa świata, Turniej Czterech Skoczni i cykl Pucharu Świata - dodał zdobywca ostatniej Kryształowej Kuli za wygranie klasyfikacji generalnej PŚ.

  Polacy trenowali podczas przygotowań do sezonu m.in. na skoczniach wyposażonych w lodowe najazdy.


  - Takie skocznie to przyszłość, w sytuacji kiedy zimy są coraz łagodniejsze. Nie uciekniemy od tego. Dobrze byłoby mieć w kraju takie obiekty - zauważył trener kadry seniorów Łukasz Kruczek.

  Podkreślił, że mimo ubiegłosezonowych sukcesów kadrowicze startują "od zera".

  - Podstawowy cel to zawsze bycie o krok wyżej niż poprzednio. Sami podnieśliśmy sobie wysoko poprzeczkę. Nie przystępujemy do rywalizacji jako mistrzowie, którym się wszystko należy. Każdy dobry wynik jest okupiony ciężką pracą. My nie mamy czego bronić, przecież byliśmy na czwartym miejscu na świecie. Jest więc co zdobywać - dodał Kruczek.

  Zdaniem prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera w pierwszej kolejności takie lodowe tory powinna zyskać skocznia w Zakopanem, m.in. dlatego, że rozbieg jest położony w cieniu.

  - Chcemy utrzymania naszych zawodników na wysokim poziomie. Wszystko dobrze wygląda. Jesteśmy w stanie zabezpieczyć logistycznie i finansowo oczekiwania wszystkich grup zawodniczych. Mamy wysokie kwoty startowe (ilość skoczków, które może wystawić dany kraj - PAP). Jeśli chodzi o stan przygotowania sportowego, jestem pewien, że jest dobrze - dodał prezes.

  Trener Kruczek stwierdził, że zna już skład na inauguracyjne zawody, gdzie Polskę będzie reprezentowało siedmiu skoczków, ale z podaniem go publicznie jeszcze się wstrzymuje.

  - W kadrze A mamy sześciu zawodników, ale to nie oznacza, że skład zostanie uzupełniony o jednego skoczka. Równie dobrze może to być 5+2, czy 4+3 - stwierdził szkoleniowiec.

  Skład kadry A na sezon 2014/15:

  Kamil Stoch (1987, KS Eve-nement Zakopane), Piotr Żyła (1987, KS Wisłą w Wiśle), Maciej Kot (1991, AZS Zakopane), Dawid Kubacki (1994, TS Wisła Zakopane), Klemens Murańka (1994, TS Wisła Zakopane), Jan Ziobro (1991, WKS Zakopane). PAP


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
  *Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama