W Siemianowicach Śląskich mniej za przedszkole?

  W Siemianowicach Śląskich mniej za przedszkole?

  Paweł Szałankiewicz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Petycja, o której pisaliśmy w DZ, i kilkaset zebranych podpisów okazały się skuteczne? Na to wygląda. Władze Siemianowic Śląskich powoli wycofują się z uchwalonej - zaskakująco wysokiej - stawki za spędzoną przez dzieci każdą dodatkową godzinę w przedszkolu. - Powinniśmy wspólnie to naprawić - mówi Adam Cebula, przewodniczący Rady Miasta.
  Katarzyna Skórzak (z synem Marcinem) podpisała petycję

  Katarzyna Skórzak (z synem Marcinem) podpisała petycję ©Lucyna Nenow, Dziennik Zachodni

  Przypomnijmy - jeszcze w grudniu radni przegłosowali przygotowaną przez prezydenta miasta Jacka Guzego uchwałę, dotyczącą ustalenia stawki za ponadprogramową godzinę dziecka w przedszkolu na 2,40 zł. To prawie dwa razy więcej niż w Katowicach. Rodzice przedszkolaków szybko wyliczyli, ile będzie ich kosztowała miesięcznie nowa uchwała - ok. 200 złotych za dziewięć godzin dziennie w przedszkolu w przypadku jednego dziecka.

  Nic więc dziwnego, że szybko zorganizowali akcję protestacyjną. Przygotowano petycję, zbierano podpisy. Pomogło. Na sesji w przyszłym tygodniu radni znów zajmą się uchwałą. - Rychło w czas. Szkoda tylko, że będą po raz kolejny obradować nad tą samą uchwałą, ale ważne, że w końcu się przebudzili - stwierdził Mariusz Polok ze Stowarzyszenia Wolne Siemianowice, które wspierało rodziców w akcji protestacyjnej.

  Mimo że radni zajmą się uchwałą ponownie, rodziców i tak nie ominie podwyższona opłata. Powód? Na przełomie lutego i marca odpowiedni zapis ma trafić do dziennika ustaw Urzędu Marszałkowskiego.
  Nie wiadomo jednak, o ile w Siemianowicach zostanie obniżona stawka. Cebula spotkał się już z przedstawicielami wszystkich klubów radnych, aby omówić tę kwestię. Radni PiS złożyli już nawet projekt nowej uchwały, w której proponują obniżkę o ponad 50 procent. Nowa stawka miałaby wynosić 1,10 zł za każdą dodatkową godzinę.

  Rodzice przedszkolaków odetchnęli z ulgą. - Cieszę się bardzo, bo 2,40 zł to zbyt dużo - mówi Sylwia Poloczek, mama Wiktorii.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama