Piekary Śląskie: Dał policjantom łapówkę i zażądał reszty

  Piekary Śląskie: Dał policjantom łapówkę i zażądał reszty

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z piekarskiej drogówki zatrzymali kierowcę dostawczego mercedesa, który dopiero na widok radiowozu zaczął zapinać pasy. W dodatku jego samochód posiadał usterki, skutkujące zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Aby dogadać się z policjantami, mężczyzna wręczył im 100 złotowy mandat, prosząc tylko o... wydanie reszty.
  Policjanci drogówki, kontrolujący od rana pojazdy w rejonie skrzyżowania ulic Papieża Jana Pawła II i Józefskiej, zauważyli dostawczego mercedesa, którego kierowca dopiero na ich widok zaczął zapinać pasy bezpieczeństwa. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że jego pojazd posiada także usterki, skutkujące zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. 54-letni mieszkaniec Wojkowic został poinformowany o nałożeniu na niego mandatu oraz przypisaniu dwóch punktów karnych.

  Kierowca oświadczył, że wszystko zrozumiał, jednak postąpił do negocjacji, starając się nakłonić policjantów do zapomnienia o całej sprawie. W chwili gdy funkcjonariusz ponownie tłumaczył, że nie ma możliwości dogadania się a próba wręczenia jakichkolwiek pieniędzy będzie przestępstwem, kierowca wyjął 100 złotowy banknot i kładąc go w radiowozie grzecznie poprosił: tutaj daję na dobre piwo, tylko wydaj mi pan 50 złotych, bo nie mam drobniej i nie widzieliśmy się.

  Policjant chyba nie miał wydać, bo zabrał cały banknot jako dowód rzeczowy a zatrzymanego kierowcę podwiózł do swojej komendy, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Za próbę skorumpowania policjantów grozi mu do 10 lat więzienia. Na razie zatrzymany przyjął wcześniej nałożony mandat karny, a gdy usunie usterki pojazdu, będzie mógł odebrać zatrzymany dowód rejestracyjny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama