Policja przejęła tytoń za 100 tys. zł. Zatrzymania w Wiśle i...

  Policja przejęła tytoń za 100 tys. zł. Zatrzymania w Wiśle i Zabrzu

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Policja przejęła tytoń za 100 tys. zł. Zatrzymania w Wiśle i Zabrzu

  ©KMP Zabrze

  Setki kilogramów nielegalnego tytoniu przejęli zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Do tej pory zatrzymano trzy osoby odpowiedzialne za ten proceder. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego tytoniu wynosi ponad 100 tysięcy złotych.
  Policja przejęła tytoń za 100 tys. zł. Zatrzymania w Wiśle i Zabrzu

  ©KMP Zabrze

  Główny podejrzany został zatrzymany w Wiśle, gdzie wraz z rodziną spędzał ferie zimowe. Gdy przebywał już w policyjnym areszcie, zabrzańscy mundurowi wkroczyli do jednego z magazynów przy ulicy Pyskowickiej w Zabrzu. Zgodnie z przewidywaniami znaleźli tam setki kilogramów tytoniu, maszyny do jego cięcia oraz inne przedmioty niezbędne do prowadzenia przestępczej działalności. W tym czasie stróże prawa zatrzymali kolejne dwie osoby mające związek z nielegalnym procederem.

  Policjanci przejęli w sumie prawie 300 kilogramów pociętego tytoniu. Na czarnym rynku za ten towar przestępcy mogliby otrzymać blisko 140.000 złotych. Główny organizator przedsięwzięcia - 28-letni zabrzanin - usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.

  Nie jest to pierwsze przejęcie tak dużej ilości nielegalnego tytoniu przez zabrzańskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. W ubiegłym roku mundurowi rozbili 5-osobową grupę przestępczą, trudniącą się tym samym procederem. Wówczas zabezpieczono 1,5 tony tytoniu o czarnorynkowej wartości 700.000 zł. Aktualnie prowadzona sprawa jest określana przez policjantów jako rozwojowa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama