Ważne
  Święto Niepodległości 2014: 11 listopada w Myszkowie oddali...

  Święto Niepodległości 2014: 11 listopada w Myszkowie oddali hołd poległym [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Adrian Heluszka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Święto Niepodległości 2014: 11 listopada w Myszkowie oddali hołd poległym [ZDJĘCIA]
  1/62
  przejdź do galerii
  Święto Niepodległości 2014 w Myszkowie: Święto Niepodległości bardzo uroczyście obchodzono w Myszkowie. Pod Pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską spoczęło mnóstwo kwiatów.
  Święto Niepodległości 2014 w Myszkowie: 96. rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj w Myszkowie rozpoczęła się tradycyjną mszą koncelebrowaną w intencji ojczyzny w kościele pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości, w tym wojskowi weterani i kombatanci, przedstawiciele policji, ochotniczej straży pożarnej, delegacje z myszkowskich szkół, a przede wszystkim najwyższe władze miasta i powiatu z burmistrzem Myszkowa, Włodzimierzem Żakiem oraz starostą myszkowskim, Wojciechem Pichetą na czele, udali się pod Pomnik Poległych za Ziemię Myszkowską. Pod mogiłą upamiętniającą bohaterów sprzed lat spoczęły kwiaty.

  – Dzisiejsza data, to jedna z najważniejszych w naszej historii. 11 listopada, to dzień, w którym niegdyś ludzie wychodzili na ulice i cieszyli się z rodzącej niepodległości. To był dzień przepełniony radością, bo nasze państwo odrodziło się. Dzisiaj ten dzień jest naszym świętem narodowym i Polacy wspominają tych, którzy w największym stopniu przyczynili się do odzyskania niepodległości. Oprócz tej pamięci życzmy sobie, by ówczesnej radości i dumy z tego, że jesteśmy Polakami. Jesteście bardzo licznie zgromadzeni i chciałbym podziękować za wasz patriotyzm. Podziękowania chciałbym złożyć na ręce szanownych kombatantów - mówił Włodzimierz Żak.

  Obecnie odpowiedzialność za przyszłe losy ojczyzny spoczywa na barkach młodego pokolenia, które w takich dniach, jak 11 listopada powinno emanować patriotyzmem i przywdziać jak największą liczbą symboli narodowych, o czym podkreślali politycy.

  - Usłyszałem bardzo niepokojącą informację, że aż 40% Polaków ma obojętny stosunek do tego święta. Sprostajmy wyzwaniu i zróbmy wszystko. by w setną rocznicę spośród tych 40% osób, którzy nie utożsamiają się z wolnością Polski za cztery lata pozostało ich jak najmniej. Musicie postępować tak, jak dzisiaj i uczestniczyć w tego typu uroczystościach. W was tkwi ogromny potencjał i musicie przekazywać historię kolejnym pokoleniom - apelował do najmłodszych Artur Brymora, poseł na Sejm RP.

  Tegoroczne obchody święta niepodległości zbiegają się z wyborami samorządowymi. Wyborcza gorączka powoli sięga zenitu, o czym wspominał starosta myszkowski, Wojciech Picheta. Zdaniem starosty, przejawy patriotyzmu również podczas wyborów są konieczne.

  - Przed nami kolejne wolne wybory i nie sposób tego teraz nie zauważyć. Dlatego życzę wszystkim ubiegającym się o stanowiska, by patriotyzm był ich naczelną wartością - mówił Picheta. Później w części artystycznej wystąpił wojskowy zespół Eskadra.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
  *Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
  *Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama