Hokejowe derby HC GKS - Naprzód Janów: Policja znowu nie...

  Hokejowe derby HC GKS - Naprzód Janów: Policja znowu nie zezwala na mecz

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Derby Katowic pomiędzy drużynami HC GKS i Naprzodem Janów, które miały zostać rozegrane wczoraj na Jantorze, zostały odwołane na wniosek policji. Nową datę meczu wyznaczono na 25 listopada i jest to już trzeci termin potyczki dwóch katowickich drużyn, która zgodnie z terminarzem miała odbyć się 5 października. Problem w tym, że PZHL nakazał odrobienie wszelkich zaległości do 18 listopada. HC GKS w tym sezonie przegrał już dwa mecze walkowerem. Jeśli katowiczanie po raz trzeci ukarani zostaną walkowerem, to zostaną relegowani z ligi.
  Dariusz Domogała, prezes HC, ma coraz więcej kłopotów

  Dariusz Domogała, prezes HC, ma coraz więcej kłopotów ©Lucyna Nenow

  - Policja nie zgodziła się na rozegranie naszego meczu z Naprzodem na Jantorze, bo podczas poprzednich derbów doszło do zakłócenia porządku przez grupy kibiców obu klubów. Starcia miały miejsce poza lodowiskiem, bo my swoje spotkania w Janowie, w których występujemy w roli gospodarza, rozgrywamy bez udziału publiczności, ale służby porządkowe wolały dmuchać na zimne - powiedział Dariusz Domogała z HC GKS.

  Policja uważa, że najlepiej byłoby, gdyby hokejowa GieKSa gościła Naprzód w małej hali Spodka. Takie samo zdanie ma w tej sprawie Domogała. Problem w tym, że w Satelicie dalej nie ma lodu. - Obiecywano mi, że lód w Spodku będzie po 16 listopada, stąd na 18 listopada zaplanowaliśmy w Satelicie mecz z Unią Oświęcim. Miałem już nawet przygotowanie zaproszenia na inaugurację sezonu hokejowego w Katowicach.

  Niestety właśnie dowiedziałem się, że w maszynowni coś jest zepsute i mrożenie nie zostało jeszcze rozpoczęte, a to oznacza, że lodu po niedzieli raczej nie będzie. Katowice są chyba jedynym ośrodkiem hokejowym, gdzie w połowie listopada lodowisko nie zostało jeszcze zamrożone. Za chwilę dojdziemy do kolejnego absurdu i derbowy mecz z Naprzodem będziemy rozgrywać w Jastrzębiu czy Cieszynie. Najłatwiej byłoby się poddać, bo naprawdę ręce mi już opadają, ale ludzkiej głupocie trzeba się przeciwstawiać.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama