Wielicki, Hajzer, Majer, Gołąb, Czerwińska, Małek – ich...

  Wielicki, Hajzer, Majer, Gołąb, Czerwińska, Małek – ich autografy idą pod młotek. Razem z książką

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W książce znalazły się autografy Krzysztofa Wielickiego, Janusza Gołębia, Janusza Majera, Artura Hajzera, Anny Czerwińskiej, Janusza Kurczaba, Krystyny
  1/3
  przejdź do galerii

  W książce znalazły się autografy Krzysztofa Wielickiego, Janusza Gołębia, Janusza Majera, Artura Hajzera, Anny Czerwińskiej, Janusza Kurczaba, Krystyny Palmowskiej i Anny Okopińskiej. Unikatowy egzemplarz „Freedom Climbers” z pierwszego wydania przekazał Bob A. Schelfhout, wspinacz, miłośnik gór i poświęconej im literatury. ©ARC

  Książka "Freeddom Climbers" (w Polsce funkcjonuje pod tytułem "Ucieczka na szczyt") to lektura obowiązkowa dla każdego pasjonata wysokich gór. Jeden z pierwszych egzemplarzy tej niezwykłej książki trafił właśnie na internetową aukcję. Niecodzienny, bo podpisany przez ośmiu znanych polskich himalaistów.
  W książce znalazły się autografy Krzysztofa Wielickiego, Janusza Gołębia, Janusza Majera, Artura Hajzera, Anny Czerwińskiej, Janusza Kurczaba, Krystyny Palmowskiej i Anny Okopińskiej. Unikatowy egzemplarz „Freedom Climbers” z pierwszego wydania przekazał Bob A. Schelfhout, wspinacz, miłośnik gór i poświęconej im literatury.

  Aukcja będzie prowadzona do najbliższego wtorku (godz. 16) na facebookowym profilu „Pasja Gór”.
  Pieniądze z licytacji zasilą konto budowy pomnika ku czci tragicznie zmarłych alpinistów z Klubu Wysokogórskiego w Katowicach: Henryka Furmanika, Andrzeja Hartmana, Rafała Chołdę, Jana Nowaka, Mirosława „Falco” Dąsala, Jerzego Kukuczkę i Artura Hajzera.

  Pomnik miałby stanąć w katowickim Parku Kościuszki. Klub dopełnił wszystkich już formalności, koniecznych do rozpoczęcia jego budowy. Gotowy jest także jego projekt. Problemem są jednak pieniądze. Pomoc finansową obiecało miasto Katowice, część środków zgromadził już również Klub, który od października prowadzi za pomocą portalu Polak Potrafi zbiórkę publiczną. Nadal jednak do pomyślnego jej sfinalizowania brakuje ok. 12 tys. zł, a termin ukończenia zbiórki mija 20 listopada.

  Minimalną kwotą wpłaty jest 1 złoty, maksymalnej... nie ma. W zamian za datki KW Katowice oferuje atrakcyjne nagrody, m.in. książki z autografami Krzysztofa Wielickiego i Ryszarda Pawłowskiego, pocztówki z podpisami uczestników tegorocznej wyprawy na Broad Peak Middle, dzień wspinaczki z instruktorem PZA, wycieczkę w góry z Arturem Małkiem, czy prelekcję Janusza Majera, lidera programu Polski Himalaizm Zimowy.


  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ WYNIKI
  *Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
  *Gala Miss Polski 2014 LIVE: Piękne dziewczyny[ZDJĘCIA KANDYDATEK]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama