Budowa stadionu Górnika Zabrze: Nowa umowa z Dombudem na...

  Budowa stadionu Górnika Zabrze: Nowa umowa z Dombudem na budowę podpisana

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Budowa stadionu w Zabrzu
  1/16
  przejdź do galerii

  Budowa stadionu w Zabrzu ©Stadion w Zabrzu

  Budowa stadionu Górnika Zabrze: zgodnie z przewidywaniami w tym tygodniu podpisana została kolejna umowa na wykonanie prac na stadionie. Chodzi o ważne i nierozstrzygnięte od miesięcy zadanie, czyli roboty ogólnobudowlane.
  Spółka Stadion w Zabrzu pod koniec października wybrała najkorzystniejszą ofertę na wykonanie robót ogólnobudowlanych na stadionie:

  Spośród trzech ofert złożonych w przetargu, który zakończył się w lipcu, wybrano tę złożoną przez katowicką firmę Dombud. Koszt to ponad 16 mln zł netto (20,5 mln zł brutto). Umowę podpisano w środę 12 listopada. W ciągu 7 dni od tej daty wykonawcy zostanie przekazany plac budowy.


  - Roboty ogólnobudowlane oznaczają tu m.in. dokończenie prac murowych i żelbetowych z wykonaniem kładek wejściowych, kanałów wentylacyjnych i oddymiania, dokończeniem południowej ściany oporowej i ramp wjazdowych. Wykonane zostaną również pomieszczenia kiosków gastronomicznych i toalet na poziomie +1, posadzki ciągów komunikacyjnych i pomieszczeń technicznych oraz centrum dowodzenia imprezą masową, zlokalizowane w skyboxie na poziomie +4. W ramach tego zadania wykonawca zdemontuje też cztery słupy oświetleniowe zlokalizowanych w obrębie boiska głównego - informuje Ludmiła Hernik, asystent zarządu spółki Stadion w Zabrzu.

  Na wykonanie prac Dombud ma nie więcej niż 5 miesięcy.

  A tymczasem klub Górnik Zabrze ma potworne długiu, które mogąś go pograżyć. Czy klub zdołą się uratować z pomoca Socioc Górnik?

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  DŁUGI GÓRNIKA ZABRZE CIĄGNĄ GO DO III LIGI. CZY SOCIOS GÓRNIK POMOŻE?  *Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ WYNIKI
  *Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
  *Gala Miss Polski 2014 LIVE: Piękne dziewczyny[ZDJĘCIA KANDYDATEK]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama