Wodzisław będzie miał swoje liceum plastyczne

  Wodzisław będzie miał swoje liceum plastyczne

  MIR

  To będzie jedyne w regionie rybnickim liceum plastyczne. Najbliższe znajdują się w Cieszynie i Tarnowskich Górach
  

Władze starostwa przymierzają się do otwarcia takiej szkoły w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Wyszyńskiego. - Na terenie powiatu, jak i w powiatach ościennych nie funkcjonuje tego typu szkoła. Absolwenci gimnazjów, którzy chcą rozwijać swoje artystyczne zainteresowania i zdolności w tej materii muszą dojeżdżać aż do Cieszyna lub Tarnowskich Gór - mówi Wojciech Raczkowski, rzecznik starostwa.


  Okazuje się, że wielu młodych wodzisławian jest zainteresowanych nauką w liceum plastycznym.

  - Skąd to wiemy? Pod koniec zeszłego roku wysłaliśmy ankiety do wszystkich 20 gimnazjów na terenie powiatu - dodaje Raczkowski.
Jeśli w pierwszej rekrutacji (latem tego roku) zgłosi się co najmniej 30 chętnych, zostanie otwarta jedna klasa.

  - Ale jeżeli większa grupa uczniów wyrazi chęć uczęszczania do liceum plastycznego i wykaże się odpowiednimi predyspozycjami, to zostanie utworzony drugi oddział kształcący w zawodzie plastyka - dodaje rzecznik.
Powiat dysponuje w pełni zinformatyzowanym systemem rekrutacji, więc informacje o liczbie chętnych dostanie z wyprzedzeniem.

  Kadra liceum ma się wywodzić spośród pracowników znanego u nas Państwowego Ogniska Plastycznego w Rydułtowach, a także w nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim. Wsparcie zapowiedzieli też przedstawiciele szkolnictwa wyższego, m.in. wykładowcy Instytutu Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama