Katowice, Bielsko-Biała, Częstochowa: Student ma zniżkę na...

  Katowice, Bielsko-Biała, Częstochowa: Student ma zniżkę na komunikację miejską bez względu na wiek

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Student to ma klawe życie - nieważne ile ma lat, na zniżkę w komunikacji miejskiej może liczyć w całym województwie śląskim. Sprawdziliśmy u miejskich przewoźników w Bielsku Białej, Rybniku, Częstochowie, a także w obsługującym aglomerację śląsko - zagłębiowską Komunikacyjnym Związku Komunalnym GOP - wszędzie słuchacze studiów licencjackich i magisterskich (niezależnie, czy uczą się dziennie, zaocznie, czy wieczorowo) mogą jeździć za pół ceny.
  - Warunkiem korzystania z ulgi jest jednak okazania ważnej legitymacji studenckiej - zastrzega Anna Koteras, rzeczniczka KZK GOP. To, czy posiadacz takiej legitymacji ma lat 20 i jest na utrzymaniu rodziców, czy też skończył 30-tkę i już sam zarabia na siebie, nie odgrywa tu żadnej roli.

  - Ulga przysługuje niezależnie od wieku - potwierdza Anna Koteras.

  Ile Związek dopłaca do ulg wiecznych studentów?
  Tego nie wiadomo, gdyż jak tłumaczy rzeczniczka sprzedający bilety nie pytają kupujących o wiek, ani nawet o to, czy kupują bilet dla siebie, czy dla kogoś. Tymczasem ilość potencjalnych wiecznych studentów z prawem do ulgi w całym regionie idzie w tysiące. Tylko na Politechnice Śląskiej liczna studentów powyżej 30 roku przekracza 1600, prawie tyle samo jest ich na Uniwersytecie Śląskim. Na ulgowe przejazdy nie mogą oni jednak liczyć w przypadku podróży koleją.

  Co prawda od 1 stycznia żakom przysługuje 51-procentowa ulga na jednorazowe bilety na pociągi osobowe, pośpieszne i ekspresy, a także imienne bilety miesięczne na osobówki i pociągi pośpieszne, lecz korzystać z tych zniżek mogą wyłącznie studenci do 26 roku życia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama