Będzin: pomagali przechodniom zrozumieć cukrzycę

Będzin: pomagali przechodniom zrozumieć cukrzycę [ZDJĘCIA]

KLM

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Będzin: pomagali przechodniom zrozumieć cukrzycę  [ZDJĘCIA]
1/6
przejdź do galerii
W piątek w Będzinie-Grodźcu w ramach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą odbyła akcja „Dolcevita - zrozumieć cukrzycę". Specjaliści m.in. udzielali rad i mierzyli poziom glukozy.
W grodzieckiej filii Ośrodka Kultury w Będzinie w ramach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą odbyła akcja społeczna „Dolcevita - zrozumieć cukrzycę". Zorganizowały ją osoby prywatne przy wsparciu sponsorów.

- Wszystkim odwiedzającym zapewniliśmy badanie poziomu glukozy we krwi, bezpłatne konsultacje dietetyczne, nieinwazyjne badanie tkanki tłuszczowej, broszury i ulotki informacyjne o tematyce związanej z zapobieganiem powstawaniu cukrzyce jak i jej powikłań, a także broszury typu dieta na wesoło „Słodziaki gotują” – wylicza jedna z organizatorek.


Zaprezentowane zostały różnego rodzaju produkty przyjazne nie tylko diabetykom, ale i osobom dbającym o zdrowie. Uczestnicy mogli skosztować zamienników słodkości, by samemu przekonać się, jak za pomocą naturalnych metod można „oszukać” smak, zdrowo osłodzić potrawy i zmniejszyć zapotrzebowanie na łakocie.

Organizatorzy akcji podkreślają, że wielu diabetyków nie ma jest świadomych swojej choroby.
- Podczas piątkowych pomiarów zawitało do nas kilka osób, które nie zdawały sobie sprawy z podniesionego poziomu glukozy we krwi. Każdy z nich dostał w prezencie glukometr . Pozostali mogli odpowiedzieć na kilka pytań i przetestować się - czy aby przypadkiem nie doświadczają symptomów cukrzycy. Wszystkim rozdaliśmy naturalna stewie w liściach dającą potrawom „zdrową” słodycz – dodają.

W profilaktyce powstawiania cukrzycy i jej powikłań bardzo istotna jest aktywność fizyczna. Ponieważ nie każdy lubi biegać lub chodzić na siłownię, podczas akcji społecznej wraz z przedstawiciela szkoły tańca Extreme można było poruszać się w rytmie hip-hop.

Osoby chętne do współpracy lub potrzebujące wsparcia w walce z chorobą mogą zajrzeć na Facebooka - Dolcevita -zrozumieć cukrzycę. Organizatorzy akcji apelują również, by widząc leżącego człowieka na ulicy zawsze wezwać pomoc.
– Ktoś, kto tylko wygląda na nietrzeźwego, w rzeczywistości może znajdować się w stanie niedocukrzenia. Jeśli nic nie zrobimy, to umrze – zaznaczają.


*Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ WYNIKI
*Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
*Gala Miss Polski 2014 LIVE: Piękne dziewczyny[ZDJĘCIA KANDYDATEK]

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo