Najlepiej, żeby byli wszyscy - mama, tata i ja. Adopcja...

  Najlepiej, żeby byli wszyscy - mama, tata i ja. Adopcja dziecka to szansa na stworzenie rodziny

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W polskich domach dziecka przebywa około 25 tys. dzieci. Może więc warto zastanowić się nad stworzeniem im rodziny, w której znajdą miłość i opiekę
  1/2
  przejdź do galerii

  W polskich domach dziecka przebywa około 25 tys. dzieci. Może więc warto zastanowić się nad stworzeniem im rodziny, w której znajdą miłość i opiekę ©123rf

  Najlepiej, żeby byli wszyscy - mama, tata i ja. Adopcja dziecka to nic strasznego - to szansa na rodzinę.
  Adopcja - jak mówi "Słownik języka polskiego" - to akt prawny polegający na uznaniu cudzego dziecka za własne. To jednak tylko sucha definicja prawna. Bo adopcja to również okazanie miłości i szansa zapewnienia lepszego życia maluchom z różnych przyczyn skazanym na pobyt w domu dziecka. A w nich w całej Polsce przebywa około 25 tysięcy dzieci. Niewiele z nich mieszka tam dlatego, że ich rodzice nie żyją. W ostatnich latach do domów dziecka trafiają również te maluchy, których rodzice wyjechali za pracą do innych krajów.

  Suchej nitki na domach dziecka nie pozostawia Najwyższa Izba Kontroli. W jednym z raportów jej urzędnicy zwracają uwagę przede wszystkim na ich przepełnienie. W jednej takiej placówce przebywa średnio 49 wychowanków. W prawie każdym pokoju mieszka więcej niż pięcioro dzieci.

  Domy dziecka często są też określane mianem reliktu poprzedniego ustroju. Działają już tylko praktycznie w Europie Wschodniej. Dzisiaj wiele par ma problem z doczekaniem się potomstwa. Niekiedy w tej sytuacji nie pomagają metody farmakologiczne. Może więc warto zastanowić się nad adopcją.

  Nie da się w jej przypadku uciec od całej procedury, ale z pewnością można liczyć na pomoc pracowników ośrodka adopcyjnego i razem z dzieckiem stworzyć pełną ciepła i miłości rodzinę.


  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama