Rozwój Katowice został mistrzem jesieni w II lidze

Patryk Trybulec
Adam Żak zdobył dla Rozwoju Katowice trzy gole i na półmetku rozgrywek poprowadził zespół do tytułu najlepszej drużyny rundy jesiennej w II lidze

W ostatni meczu pierwszej rundy drugoligowych rozgrywek Rozwój Katowice wysoko pokonał u siebie Nadwiślana Góra 5:0 i przy jednoczesnym remisie Energetyka ROW Rybnik z Limanovią na półmetku rozgrywek jest liderem tabeli. Wygląda na to, że ekipa Ditmara Brwhmera z czarnego konia, stała się faworytem ligi.

Tym razem gwiazdą na boisku przy ul. Zgody był Adam Żak, który w derbowej potyczce zdobył aż trzy gole.

- To mój pierwszy hat-trick w seniorskiej piłce. Cieszy, że zdobyty po takiej przerwie. Miałem uraz, przez jakiś czas nie grałem, w ostatnim meczu - tylko troszeczkę. Teraz trener dał mi szansę od pierwszej minuty - relacjonował 20-letni wychowanek katowiczan, który dwa trafienia zaliczył jeszcze przed przerwą. W drugiej połowie dorzucił trzecie, a także asystę przy bramce Tomasza Wróbla.

Po 17. kolejce, mimo potknięcia, drugi jest Energetyk ROW. W tabeli awansował natomiast Raków, który wygrał w niedzielę z Siarką Tarnobrzeg 2:1 i wyprzedził Zagłębie. Sosnowi-czanie zaliczyli bowiem kolejną wpadkę, tym razem przegrywając na wyjeździe 0:1 z Puszczą Niepołomice. Tym samy zamiast bić się o zapowiadany awans, są po górzanach, najsłabszą drużyną jesieni z naszego regionu.

Sytuacja przed przerwą zimową może się jeszcze jednak zmienić, bo drugoligowcy rozegrają awansem dwie kolejki z rundy wiosennej.