Wyniki wyborów 2014: PiS wygrywa, PKW nie umie się doliczyć...

  Wyniki wyborów 2014: PiS wygrywa, PKW nie umie się doliczyć głosów

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wyniki wyborów 2014:

  W Państwowej Komisji Wyborczej trwa liczenie głosów. Po godz. 4:00 PKW podało pierwsze cząstkowe, nieoficjalne wyniki wyborów. Niestety nie poznaliśmy żadnych nowych danych. Oficjalne wyniki - nawet za kilka dni. Dlaczego? Z powodu problemów technicznych.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  WYNIKI WYBORÓW 2014: PIS ODBIŁ ŚLĄSK PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ
  PKW informuje na konferencji prasowej: niestety mamy problemy z funkcjonowaniem systemu informatycznego. Wyniki są więc "bardzo cząstkowe".  - Około 22.00 pojawiły się poważne problemy z logowaniem się do systemu. Co drugi, co trzeci użytkownik miał problemy z logowaniem. Potem sprawa została załatwiona. Teraz spływają do nas dane. Będą istotnie optymistyczne o godzinie 6.00. Teraz mamy jednak problem z wydrukiem z częścią wyników - informują pracownicy PKW.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  [b]Wyniki wyborów 2014 we wszystkich miastach woj. śląskiego:
  [/b]  Niestety, mamy kłopoty z funkcjonowaniem systemu informatycznego. W związku za tym mamy jedynie bardzo cząstkowe wyniki głosowania – poinformował zastępca przewodniczącego PKW Andrzej Kisielewicz

  „Mamy jedynie cząstkowe nieoficjalne wyniki głosowania w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W tych wyborach liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 5 994 151 os.; liczba oddanych karty ważnych wynosiła 2 795 807” – powiedział Kisielewicz podczas konferencji prasowej PKW w nocy z niedzieli na poniedziałek.

  Jak wyjaśnił dyrektor ds. informatycznych PKW Romuald Drapiński, problemy w funkcjonowaniu systemu informatycznego najpierw spowodowane były niemożliwością zalogowania się do niego użytkowników w obwodowych komisjach wyborczych. „Do godz. 00.27 system działał bardzo wadliwie – co drugi, co trzeci użytkownik miał istotne problemy z logowaniem. Później zaczęło spływać istotnie więcej danych i ich zatwierdzanie następowało już bez komplikacji” – powiedział.

  Jednak w systemie ujawnił się inny problem polegający na niemożliwości wydruku protokołów z niektórych komisji obwodowych. Drapiński zapewnił, że błąd ten może opóźnić ustalenie oficjalnych wyników wyborów najwyżej o kilka godzin. Dodał też, że programiści pracują nad jego wyeliminowaniem.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama