Ważne
  Wyniki wyborów w Zabrzu wciąż nieoficjalne: Mańka-Szulik...

  Wyniki wyborów w Zabrzu wciąż nieoficjalne: Mańka-Szulik wygrywa w I turze [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wyniki wyborów w Zabrzu wciąż nieoficjalne: Mańka-Szulik wygrywa w I turze [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Gola

  W nocy były już wiwaty, oklaski i fruwające korki od szampana. W sztabie wyborczym Małgorzaty Mańki-Szulik odtrąbiono już zwycięstwo w wyborach samorządowych. Urzędująca prezydent Zabrza po raz kolejny zdeklasowała rywali, ale to wciąż wyniki nieoficjalne.
  AKTUALIZACJA - PONIEDZIAŁEK GODZ.11.10

  Mamy już wyniki ze wszystkich obwodów, choć wciąż są one nieoficjalne, niepotwierdzone przez Miejską Komisję Wyborczą.

  Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć w wyborach wzięło udział nieco ponad 40 tys. osób. Frekwencja wyniosła więc 29,51 proc. i była wyjątkowo niska.

  Według tych nieoficjalnych wyników Małgorzata Mańka-Szulik wyraźnie wygrywa w I turze z poparciem 63,03 proc. Drugi jest Tomasz Olichwer - 15,52 proc., a trzeci Jerzy Pabis (7,39 proc.). Kolejne miejsca: Jarosław Więcław – 5,92, Elżbieta Kaczmarek-Huber 5,46, Sebastian Trzensiok – 2,65.

  Wciąż czekamy na oficjalne dane Miejskiej Komisji Wyborczej. Nie są jeszcze znane wyniki w wyborach do rady.

  AKTUALIZACJA - PONIEDZIAŁEK GODZ. 8.30

  Miejska Komisja Wyborcza wprowadziła do systemu dane już z 89 na 91 obwodów. Wciąż jednak nie może podać wyników. Zebrane dane system musi jeszcze przetworzyć i dopiero później może zostać ogłoszony oficjalny wynik.

  WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

  Wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie cząstkowych wyników, które poznaliśmy w nocy. Niestety zarówno Miejska Komisja Wyborcza w Zabrzu, jak i cała Państwowa Komisja Wyborcza borykają się awariami systemu informatycznego.

  Jak dowiedzieliśmy się w MKW do godz. 6.30 zliczone zostały dane z 75 na 91 obwodów. Wkrótce rozpocznie się wprowadzanie ich do systemu, który pokazał już w nocy, że potrafi odmawiać posłuszeństwa.

  Na tym etapie MKW nie jest w stanie podać jak kształtowały się głosy czy ostateczna frekwencja chociażby we wspomnianych 75 obwodach.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  FREKWENCJA WYBORCZA W MIASTACH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
  Przypomnijmy, że nieoficjalne i cząstkowe wybory z około połowy okręgów (aczkolwiek niepotwierdzone jeszcze przez MKW) wskazują na wyraźne zwycięstwo Małgorzaty Mańki-Szulik (ponad 63 proc.). Drugi miałby być Tomasz Olichwer z PO (17,93 proc.), dalej: Jerzy Pabis z PiS 6,35, Elżbieta Kaczmarek-Huber z Lepszego Zabrza 4,99, Jarosław Więcław z SLD 4,95 i Sebastian Trzensiok z RAŚ 2,11.

  - To oczywiście jeszcze nieoficjalne wyniki, ale gdyby wybory się takimi zakończyły i jeśli na podobnym poziomie ukształtuje się poparcie dla radnych, to myślę, że to dobry wynik. Zabrzu potrzeba stabilnego samorządu i taki wynik, o ile się potwierdzi, pokazałby, że zabrzanie powiedzieli dość polityce i postawili na działania lokalne. Dla nas byłby to dowód, że zmiany jakie przechodzi miasto są zdaniem mieszkańców słuszne - mówi Małgorzata Mańka-Szulik.

  WYNIKI WYBORÓW 2014: PIS ODBIŁ ŚLĄSK PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama