Olecha-Lisiecka: Mańka-Szulik wygrała, bo zabrzanie wreszcie...

  Olecha-Lisiecka: Mańka-Szulik wygrała, bo zabrzanie wreszcie czują dumę z miasta

  Maria Olecha-Lisiecka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Olecha-Lisiecka: Mańka-Szulik wygrała, bo zabrzanie wreszcie czują dumę z miasta
  Gdyby wybory na prezydenta Zabrza odbyły się na Facebooku, wygrałby Tomasz Olichwer z PO. Ale głosujemy tradycyjnie i negatywny elektorat Małgorzaty Mańki-Szulik okazał się zbyt mały. Z naszych nieoficjalnych jeszcze informacji wynika, że rządząca Zabrzem prezydent wygrała w pierwszej turze zdobywając aż 63 proc. głosów.
  Olecha-Lisiecka: Mańka-Szulik wygrała, bo zabrzanie wreszcie czują dumę z miasta
  WYNIKI WYBORÓW NA ŻYWO:
  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014: WYNIKI Z KAŻDEGO MIASTA ZNAJDZIESZ TUTAJ


  Gdyby o wyniku wyborów prezydenckich w Zabrzu decydowały komentarze, posty i akcje na Facebooku, zabrzanie obudziliby się dzisiaj w nowej rzeczywistości. Bo tam podczas kampanii wyborczej hejt lał się strumieniami.

  Rządząca prezydent Małgorzata Mańka-Szulik nazywana złośliwie w pewnych kręgach opozycyjnych carycą, krytykowana była m.in.
  za rządy kobiecą, ale silną, wręcz despotyczną ręką, za niesłuchanie głosu mieszkańców czy za przekonanie o własnej nieomylności. A jej najpoważniejszy konkurent, Tomasz Olichwer z PO, wieloletni radny, był natomiast chwalony za społecznikowską postawę, zainteresowanie problemami ludzi, zaangażowanie w pomoc im.

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  Wyniki wyborów Zabrze 2014: Małgorzata Mańka-Szulik prezydentem po raz 3. z rzędu


  Tymczasem to Małgorzata Mańka-Szulik wygrała w cuglach uzyskując 63 proc. głosów (wyniki nieoficjalne, ale potwierdzone). Złośliwi twierdzą, że to nie sztuka wygrać wybory, gdy w mieście frekwencja była najniższa w województwie wśród dużych miast.

  Ale jej konkurenci też elektoratu zmobilizować nie potrafili. 15 proc. poparcia dla kandydata PO to porażka.

  Zabrzanie pokazali żółtą kartkę partiom politycznym w ogóle: PO, PiS (Jerzy Pabis otrzymał 7 proc.) i SLD (Jarosław Więcław dostał blisko 6 proc.).

  Mańka-Szulik wygrała, bo ludzie widzą zmiany w mieście. Doceniają to, że przez 8 lat Zabrze nadgoniło sporo z tego, co straciło w latach 90. i na początku XXI wieku, kiedy sąsiednie Gliwice rozwijały się i stawały nowoczesnym miastem, a Zabrze nadal było zaściankiem: z wysokim bezrobociem, brakiem inwestycji, brakiem strefy ekonomicznej, społecznym marazmem. Rządzący nie mieli wizji, pomysłu na to miasto.

  I nagle po 8 latach rządów Mańki-Szulik okazało się, że z Zabrza można być dumnym. Że nie trzeba mieć kompleksu Gliwic czy Katowic. Ci, którzy tę dumą czują, których nie napędza tylko frustracja, poszli w niedzielę do urn i zagłosowali za ciągłością władzy. Bo chcą dalszego rozwoju miasta.

  WYNIKI WYBORÓW 2014: PIS ODBIŁ ŚLĄSK PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze (20)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Apsik! Ach, ta alergia na bzdury... :)

   Społecznik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Jestem bardzo dumny. Duma mnie rozpiera, ponieważ:
   1) Miasto Zabrze jest zadłużone na 359 641 453,34 zł (według stanu na dzień 31.03.2015 r.). Zadłużenie stanowi 45,7% dochodów w budżecie miasta...rozwiń całość

   Jestem bardzo dumny. Duma mnie rozpiera, ponieważ:
   1) Miasto Zabrze jest zadłużone na 359 641 453,34 zł (według stanu na dzień 31.03.2015 r.). Zadłużenie stanowi 45,7% dochodów w budżecie miasta (786 455 029 zł).
   2) Czternastu prezesów i członków zarządu sześciu miejskich spółek zarabia 3 033 704,72 zł rocznie. To około 18 tys. zł miesięcznie na głowę. Rekordzistą jest prezes ZPWiK Sp. z o.o., który zarabia rocznie 287 275,60 zł rocznie (około 24 tys. zł miesięcznie). Syn przewodniczącego Rady Miasta zasiada w zarządzie ZPEC Sp. z o.o., gdzie zarabia 181 057,24 zł rocznie (około 15 tys. zł miesięcznie)
   3) Zastępców prezydenta miasta nie obowiązują maksymalne wynagrodzenia określone w Ustawie z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, w Zabrzu zarabiają oni dużo więcej niż Pani Prezydent. W 2013 roku I Zastępca Prezydenta Miasta, Krzysztof Lewandowski, zarobił 201 010,69 zł (w Biuletynie Informacji Publicznej nie opublikowano jeszcze oświadczenia majątkowego za 2014 rok). W 2014 roku III Zastępca Prezydenta Miasta, Katarzyna Dzióba, zarobiła 184 236,08 zł.
   4) Bezrobocie w Zabrzu w 2014 roku wyniosło 12,4%. Po ewentualnej likwidacji kopalni Makoszowy, największym pracodawcą w Zabrzu będzie Urząd Miejski.
   5) Od 2012 roku w zabrzańskiej części KSSE (87,7 ha) wykonano zaledwie 40% kanalizacji deszczowej, 14% zaplanowanej sieci wodociągowej, 33% kanalizacji sanitarnej oraz 50% gazociągu. Na terenach objętych drugim etapem inwestycji wykonano tylko 44% kanalizacji deszczowej oraz 20% sieci wodociągowej. Sprzedano zaledwie 4 z wyznaczonych 25 działek inwestycyjnych. Mimo to, planuje się włączyć do Strefy kolejne 44,8 ha.
   6) Kolorowe rurki i kwiatki na ronda między Mikulczycami a Rokitnicą kosztowały 2,2 mln zł.
   7) Miasto poręczyło różnym podmiotom kredyty i obligacje na łączną sumę 102 492 100,99 zł.
   8) Mimo takiego szastania pieniędzmi, na budżet obywatelski przeznaczono zaledwie 3 mln zł. Ze złożonych 146 wniosków, zrealizowanych zostanie około dziewięciu, reszta trafi do kosza.

   Zapraszam wszystkich czytelników do grupy! :)
   https://www.facebook.com/groups/Zabrzedlakazdegozwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   na głowie

   jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ..."Mańka-Szulik wygrała, bo zabrzanie wreszcie czują dumę z miasta...." - ależ paskudna, odrażająca propaganda!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Klika P.Szulik

   Parafianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Musiala wygrac,poniewaz na starcie po pierwszej kadencji tyle zatrudnila swoich urzednikow,ze teraz przy tak niskiej frekwencji wystarczy jej ta grupa pracownikow wraz z rodzinami aby wygrywac...rozwiń całość

   Musiala wygrac,poniewaz na starcie po pierwszej kadencji tyle zatrudnila swoich urzednikow,ze teraz przy tak niskiej frekwencji wystarczy jej ta grupa pracownikow wraz z rodzinami aby wygrywac wybory,to wstyd dla demokracji i Zabrza.zwiń


   Zdjęcie autora komentarza
   @Parafianin

   Maria.Olecha

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Dobry wieczór,

   urzędników w UM Zabrzu jest zatrudnionych bodajże ok. 600. Nawet jeśli doliczyć do tego "budżetówkę", czyli nauczycieli, pracowników szpitala, instytucji kultury i miejskich spółek...rozwiń całość

   Dobry wieczór,

   urzędników w UM Zabrzu jest zatrudnionych bodajże ok. 600. Nawet jeśli doliczyć do tego "budżetówkę", czyli nauczycieli, pracowników szpitala, instytucji kultury i miejskich spółek w sumie wyjdzie jakieś 2500 osób.

   Nawet zakładając, że wszyscy jak jeden mąż poszli zagłosować na Mańkę-Szulik, to i tak mniej niż zdobyła głosów.

   Bo w sumie głosowało ponad 40 tys. zabrzan, a Mańka-Szulik dostała 63 proc. głosów, czyli jakieś 25 tys. Czyli przekonała kogoś poza urzędnikami:)

   Rozumiem, że Pan jest rozczarowany wynikami w Zabrzu. Ale zdecydowali głosujący w minioną niedzielę.

   Pozdrawiam,
   Maria Olecha-Lisiecka, DZzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dziadostwo

   MarekZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Naprawdę nie rozsmieszajcie mnie...
   Jakim cudem dumny?
   A co takiego Szulikowa zrobiła????
   Dziurawe drogi, zniszczone tory, obleśne budynki, dzielnice nędzy, zamykane zakłady, paskudne centrum,...rozwiń całość

   Naprawdę nie rozsmieszajcie mnie...
   Jakim cudem dumny?
   A co takiego Szulikowa zrobiła????
   Dziurawe drogi, zniszczone tory, obleśne budynki, dzielnice nędzy, zamykane zakłady, paskudne centrum, syf wszechobecny, rozrośnięta do granic absurdu biurokracja, bezsensowne topienie kasy w stadion, brak obwodnic, ścieżek rowerowych...
   Bylem w bardzo wielu miastach i miasteczkach Polski. Uwierzcie mi: Zabrze to dziura zabita dechami...zwiń


   Zdjęcie autora komentarza
   @MarekZ

   Maria.Olecha

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dobry wieczór,

   nie wiem czy pan mieszka w Zabrzu, ale ja tak i mam wrażenie, że jeśli Pan mieszka w Zabrzu to jest to trochę inne miasto. Też widzę dziurawe drogi, brakujące ścieżki rowerowe. Ale...rozwiń całość

   Dobry wieczór,

   nie wiem czy pan mieszka w Zabrzu, ale ja tak i mam wrażenie, że jeśli Pan mieszka w Zabrzu to jest to trochę inne miasto. Też widzę dziurawe drogi, brakujące ścieżki rowerowe. Ale widzę też DTŚ, wymienione torowiska, powstający stadion, sztolnię, wyremontowane szkoły i przedszkola, zrewitalizowaną Bytomkę, nowy basen na Koperniku.

   I tak pamiętam bardzo dobrze gehennę mieszkańców Zaborza podczas niekończącego się remontu kanalizacji.

   Uważam, że w Zabrzu do zrobienia jest wiele, ale nie jest to na pewno dziura zabita dechami. Bądźmy poważni:)

   Podzrawiam,
   Maria Olecha-Lisiecka, DZzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zabrze to dno jak cała polska

   Sławek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1


   DTŚ ma ile lat opóźnienia więc w końcu lecz to nie zasługa szuliczki

   torowisko???? komu to potrzebne??? autobusy są wielokrotnie tańsze i cichsze, a inwestowanie w kosztowne tramwaje to grób...rozwiń całość


   DTŚ ma ile lat opóźnienia więc w końcu lecz to nie zasługa szuliczki

   torowisko???? komu to potrzebne??? autobusy są wielokrotnie tańsze i cichsze, a inwestowanie w kosztowne tramwaje to grób komunikacji miejskiej a w efekcie zakorkowane miasto bo taniej autem niż tramwajem.

   stadion co z tego mają mieszkańcy prócz drążenia ich kieszeni na utrzymanie tego darmozjada i chuliganerii. Stadion niczego nie produkuje (prócz patologii) więc dochodu z tego nie będzie, papu też nie, wypłaty i emerytury też nie tylko płać mieszkańcu na ten AH szahtior.

   sztolnia ???? a ile milionów rocznie do tego mieszkańcy muszą dopłacać???? a do Guido ile????

   ile basenów w Zabrzu zostało zlikwidowane ostatnimi laty???? 1 basen to nic w stosunku do tych co komuna i Niemcy wybudowali
   Może pani Pani Mario sprawdzi ile kiedyś było basenów w Zabrzu a ile teraz, jak zrobi to rzetelnie to się Pani zdziwi.

   Po remoncie kanalizacji też dalej jest gehenna, bo:
   wiele dróg asfaltowych wymieniona na GŁOŚNE kostki (parkingi w marketach przeważnie mają ciche - ciekawe czy wie Pani o co chodzi?)
   do tego pełno klap studzienek kanalizacyjnych tak usytuowanych że nie sposób ich ominąć co daje hałas, drgania, niszczy pojazdy drogowe, a studzienki się zapadają i mieszkańcy będą musieć dożywotnio finansować ciągłe remonty dróg, które będą coraz gorszej jakości, więc inwestorów na pewno nie zachęcą do Zabrza.

   i Zabrze to dziura = pracy nie ma

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @Sławek

   Maria Olecha-Lisiecka, DZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A czy potrafi Pan wskazać jedną rzecz, która Panu się w a Zabrzu podoba?

   Ps. Wiem nawet, co to cichy asfalt. Budowa dróg to mój konik.

   Pozdrawiam!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Re: Maria Olecha-Lisiecka, DZ

   Sławek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Pani Mario potrafię, a że Panią lubię to wymienię dwie.
   1. Kiedyś podobała mi się sala obsługi UM, że nie trzeba latać po całym UM, choć nie wiem jak to obecnie funkcjonuje, bo b. dawno nie...rozwiń całość

   Pani Mario potrafię, a że Panią lubię to wymienię dwie.
   1. Kiedyś podobała mi się sala obsługi UM, że nie trzeba latać po całym UM, choć nie wiem jak to obecnie funkcjonuje, bo b. dawno nie korzystałem.
   2. Darmowy kibel na dworcu PKP, choć cena za jaką go wyremontowano to czysta korupcja, by remont kibla kosztował tyle co budowa dwóch domów pod klucz. Nieźle się na tym nachapali.
   3. I chyba mi się spodoba (tak sądzę - bo jeszcze nie widziałem) te odliczacze czasu na skrzyżowaniach.

   Pani Mario proszę czytać dokładniej nie pisałem o cichym asfalcie tylko o zamianie asfaltu standardowego na głośne kostki, bo przy marketach przeważnie są ciche kostki

   Więc jaka jest różnica między głośną kostką na drodze, a cichą na parkingu przy markecie. No ciekaw jestem odpowiedzi skoro drogi to Pani konik.

   A skoro drogi to Pani konik to dlaczego klapy studzienek są na drodze, a jak już muszą być to dlaczego nie są na środku pasu by można je mijać kołami? tylko tak by w nie wjeżdżać.

   Ciekaw jestem Pani odpowiedzizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Re: Maria Olecha-Lisiecka, DZ

   Sławek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Pani Mario potrafię, a że Panią lubię to wymienię dwie.
   1. Kiedyś podobała mi się sala obsługi UM, że nie trzeba latać po całym UM, choć nie wiem jak to obecnie funkcjonuje, bo b. dawno nie...rozwiń całość

   Pani Mario potrafię, a że Panią lubię to wymienię dwie.
   1. Kiedyś podobała mi się sala obsługi UM, że nie trzeba latać po całym UM, choć nie wiem jak to obecnie funkcjonuje, bo b. dawno nie korzystałem.
   2. Darmowy kibel na dworcu PKP, choć cena za jaką go wyremontowano to czysta korupcja, by remont kibla kosztował tyle co budowa dwóch domów pod klucz. Nieźle się na tym nachapali.
   3. I chyba mi się spodoba (tak sądzę - bo jeszcze nie widziałem) te odliczacze czasu na skrzyżowaniach.

   Pani Mario proszę czytać dokładniej nie pisałem o cichym asfalcie tylko o zamianie asfaltu standardowego na głośne kostki, bo przy marketach przeważnie są ciche kostki

   Więc jaka jest różnica między głośną kostką na drodze, a cichą na parkingu przy markecie. No ciekaw jestem odpowiedzi skoro drogi to Pani konik.

   A skoro drogi to Pani konik to dlaczego klapy studzienek są na drodze, a jak już muszą być to dlaczego nie są na środku pasu by można je mijać kołami? tylko tak by w nie wjeżdżać.

   Ciekaw jestem Pani odpowiedzizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gadka szmatka. A jakieś konkrety?

   zbrsk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Dumę z miasta ta? W ostatnim rankingu Polityki Zabrze chyba najgorszym obok Świętochłowic miejscem do życia w wojew. śląskim. O tym, że Zabrze nadgoniło, że miasto się rozwija, że mieszkańcy dumni...rozwiń całość

   Dumę z miasta ta? W ostatnim rankingu Polityki Zabrze chyba najgorszym obok Świętochłowic miejscem do życia w wojew. śląskim. O tym, że Zabrze nadgoniło, że miasto się rozwija, że mieszkańcy dumni czy jakoś tak to słyszałem już od samej pani prezydent. A tu ta sama okrągła gadka. A konkretnie można prosić?
   PS. "Dalszy rozwój miasta"?? To urzędnik pisał czy jak?zwiń


   Zdjęcie autora komentarza
   @zbrsk

   Maria.Olecha

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dobry wieczór,

   efekt rankingów zależy od zastosowanej metodologii. Czy to jest najgorsze miejsce do życia? Moim zdaniem nie. Wybrałam Zabrze jako miejsce do zamieszkania świadomie.

   Nie jest...rozwiń całość

   Dobry wieczór,

   efekt rankingów zależy od zastosowanej metodologii. Czy to jest najgorsze miejsce do życia? Moim zdaniem nie. Wybrałam Zabrze jako miejsce do zamieszkania świadomie.

   Nie jest idealnie, ale wiecznym narzekaniem niczego się nie zmieni. Skoro jest tak źle, to w niedzielę byłą znakomita okazja, aby wreszcie w mieście działo się dobrze. Była okazja zmienić władze.

   W ostatnich latach miasto się zmieniło, widzą to ludzie, którzy dziś już tutaj nie mieszkają i ci, którzy mieszkają od lat. I wybrali ciągłość władzy. Ten wybór należy uszanować. Bo kontrkandydaci Małgorzaty Mańki-Szulik elektoratu zmobilizowac nie potrafili.

   Pozdrawiam,
   Maria Olecha-Lisiecka, DZzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wystarczy porównać bezrobocie zabrza katowic i gliwic, albo zadłużenie itd więc co ty majyjko pier.d

   Wystarczy porównać bezrobocie zabrza katowic i gliwic, albo zadłużenie itd więc co ty majyjko pier.d (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Wystarczy porównać bezrobocie zabrza katowic i gliwic, albo zadłużenie itd więc co ty majyjko pier.dolisz, najpierw wybory musiały by być demokratyczne i od tego trzeba zacząć to 99% wyborców by...rozwiń całość

   Wystarczy porównać bezrobocie zabrza katowic i gliwic, albo zadłużenie itd więc co ty majyjko pier.dolisz, najpierw wybory musiały by być demokratyczne i od tego trzeba zacząć to 99% wyborców by głosowała, a nie poparcie na poziomie 10%. Dziołcha zacznij myśleć jak człowiek a nie jak blondyna zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wystarczy porównać bezrobocie zabrza katowic i gliwic, albo zadłużenie itd więc co ty majyjko pier.d

   qqqqqqqqq (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Wystarczy porównać bezrobocie zabrza katowic i gliwic, albo zadłużenie itd więc co ty majyjko pier.dolisz, najpierw wybory musiały by być demokratyczne i od tego trzeba zacząć to 99% wyborców by...rozwiń całość

   Wystarczy porównać bezrobocie zabrza katowic i gliwic, albo zadłużenie itd więc co ty majyjko pier.dolisz, najpierw wybory musiały by być demokratyczne i od tego trzeba zacząć to 99% wyborców by głosowała, a nie poparcie na poziomie 10%. Dziołcha zacznij myśleć jak człowiek a nie jak blondyna zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wystarczy porównać bezrobocie zabrza katowic i gliwic, albo zadłużenie itd więc co ty majyjko pierdo

   albert (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Wystarczy porównać bezrobocie zabrza katowic i gliwic, albo zadłużenie itd więc co ty majyjko pierdolisz, najpierw wybory musiały by być demokratyczne i od tego trzeba zacząć to 99% wyborców by...rozwiń całość

   Wystarczy porównać bezrobocie zabrza katowic i gliwic, albo zadłużenie itd więc co ty majyjko pierdolisz, najpierw wybory musiały by być demokratyczne i od tego trzeba zacząć to 99% wyborców by głosowała, a nie poparcie na poziomie 10%. Dziołcha zacznij myśleć jak człowiek a nie jak blondyna zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wystarczy porównać bezrobocie zabrza katowic i gliwic, albo zadłużenie itd więc co ty majyjko pierdo

   Wystarczy porównać bezrobocie zabrza katowic i gliwic, albo zadłużenie itd więc co ty majyjko pierdo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Wystarczy porównać bezrobocie zabrza katowic i gliwic, albo zadłużenie itd więc co ty majyjko pierdolisz, najpierw wybory musiały by być demokratyczne i od tego trzeba zacząć to 99% wyborców by...rozwiń całość

   Wystarczy porównać bezrobocie zabrza katowic i gliwic, albo zadłużenie itd więc co ty majyjko pierdolisz, najpierw wybory musiały by być demokratyczne i od tego trzeba zacząć to 99% wyborców by głosowała, a nie poparcie na poziomie 10%. Dziołcha zacznij myśleć jak człowiek a nie jak blondyna zwiń


   Zdjęcie autora komentarza
   @gość

   Maria.Olecha

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dobry wieczór,

   Proszę sobie przypomnieć, jakie było bezrobocie w Zabrzu pod koniec lat 90., albo w czasach rządów SLD. Wybory były demokratyczne.

   Pozdrawiam,
   Maria Olecha-Lisiecka, DZ

   Ps....rozwiń całość

   Dobry wieczór,

   Proszę sobie przypomnieć, jakie było bezrobocie w Zabrzu pod koniec lat 90., albo w czasach rządów SLD. Wybory były demokratyczne.

   Pozdrawiam,
   Maria Olecha-Lisiecka, DZ

   Ps. Dyskutujmy merytorycznie, na argumenty, bez niecenzuralnych słów.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wybory były NIEdemokratyczne.

   Sławek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   "Wybory były demokratyczne." - HAHAHA
   dobre sobie - "Wybory były demokratyczne."

   To dlaczego Pani Mario wyborcy nie mogli głosować przeciwko złodziejom, nierobom, bandytom, chacharom?

   Dlaczego...rozwiń całość

   "Wybory były demokratyczne." - HAHAHA
   dobre sobie - "Wybory były demokratyczne."

   To dlaczego Pani Mario wyborcy nie mogli głosować przeciwko złodziejom, nierobom, bandytom, chacharom?

   Dlaczego skoro "Wybory były demokratyczne." można było głosować tylko za złodziejami nierobami, chacharami i bandytami LUB wstrzymać się od głosu by nie głosować za złodziejami nierobami, chacharami i bandytami - co uczyniła większość społeczeństwa.

   Jeśli wybory byłyby demokratyczne to wyborca mógłby wypowiedzieć się na temat każdego z kandydatów głosując na TAK, NIE lub Wstrzymując się od głosu - i to jest demokracja!!!!!!!!!!!! Pani Mario

   Dlaczego w sejmie mają przyciski NIE, a społeczeństwo nie może powiedzieć: NIE danemu kandydatowi który już pokazał co potrafi???

   Dlaczego dzieci w szkolę wybierając starostę klasy mają pełne prawa wyborcze (TAK NIE lub wstrzymanie od głosu) a dorosłe społeczeństwo jest togo pozbawione, a dziennikarze zamiast szerzyć oświatę wciskają ciemnotę pisząc, że: "Wybory były demokratyczne." ???
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wybory były NIEdemokratyczne.

   Sławek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   "Wybory były demokratyczne." - HAHAHA
   dobre sobie - "Wybory były demokratyczne."

   To dlaczego Pani Mario wyborcy nie mogli głosować przeciwko złodziejom, nierobom, bandytom, chacharom?

   Dlaczego...rozwiń całość

   "Wybory były demokratyczne." - HAHAHA
   dobre sobie - "Wybory były demokratyczne."

   To dlaczego Pani Mario wyborcy nie mogli głosować przeciwko złodziejom, nierobom, bandytom, chacharom?

   Dlaczego skoro "Wybory były demokratyczne." można było głosować tylko za złodziejami nierobami, chacharami i bandytami LUB wstrzymać się od głosu by nie głosować za złodziejami nierobami, chacharami i bandytami - co uczyniła większość społeczeństwa.

   Jeśli wybory byłyby demokratyczne to wyborca mógłby wypowiedzieć się na temat każdego z kandydatów głosując na TAK, NIE lub Wstrzymując się od głosu - i to jest demokracja!!!!!!!!!!!! Pani Mario

   Dlaczego w sejmie mają przyciski NIE, a społeczeństwo nie może powiedzieć: NIE danemu kandydatowi który już pokazał co potrafi???

   Dlaczego dzieci w szkolę wybierając starostę klasy mają pełne prawa wyborcze (TAK NIE lub wstrzymanie od głosu) a dorosłe społeczeństwo jest togo pozbawione, a dziennikarze zamiast szerzyć oświatę wciskają ciemnotę pisząc, że: "Wybory były demokratyczne." ???
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wybory były NIEdemokratyczne.

   Sławek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   "Wybory były demokratyczne." - HAHAHA
   dobre sobie - "Wybory były demokratyczne."

   To dlaczego Pani Mario wyborcy nie mogli głosować przeciwko złodziejom, nierobom, bandytom, chacharom?

   Dlaczego...rozwiń całość

   "Wybory były demokratyczne." - HAHAHA
   dobre sobie - "Wybory były demokratyczne."

   To dlaczego Pani Mario wyborcy nie mogli głosować przeciwko złodziejom, nierobom, bandytom, chacharom?

   Dlaczego skoro "Wybory były demokratyczne." można było głosować tylko za złodziejami nierobami, chacharami i bandytami LUB wstrzymać się od głosu by nie głosować za złodziejami nierobami, chacharami i bandytami - co uczyniła większość społeczeństwa.

   Jeśli wybory byłyby demokratyczne to wyborca mógłby wypowiedzieć się na temat każdego z kandydatów głosując na TAK, NIE lub Wstrzymując się od głosu - i to jest demokracja!!!!!!!!!!!! Pani Mario

   Dlaczego w sejmie mają przyciski NIE, a społeczeństwo nie może powiedzieć: NIE danemu kandydatowi który już pokazał co potrafi???

   Dlaczego dzieci w szkolę wybierając starostę klasy mają pełne prawa wyborcze (TAK NIE lub wstrzymanie od głosu) a dorosłe społeczeństwo jest togo pozbawione, a dziennikarze zamiast szerzyć oświatę wciskają ciemnotę pisząc, że: "Wybory były demokratyczne." ???
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama