Dąbrowa Górnicza: Piloty znów się zepsuły, liczą głosy po...

  Dąbrowa Górnicza: Piloty znów się zepsuły, liczą głosy po staremu

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prawie półtora roku minęło już od pierwszych prób wykorzystania pilotów podczas głosowania nad uchwałami na posiedzeniach Rady Miejskiej. I co? I nic.
  Sprzęt wart ponad 20 tys. zł znów nie wspomógł rajców podczas ostatniej, środowej sesji. Najpierw radni opozycji domagali się wyświetlania wyników w formie konkretnych nazwisk, by mieszkańcy mogli zobaczyć, kto jak głosuje, a potem sprzęt... odmówił posłuszeństwa. Choć na sali było 22 radnych, na tablicy wyników uparcie pojawiało się po zliczeniu tylko 21 głosów. Jeśli tak dalej pójdzie, to laptop i piloty wylądują głęboko w zakamarkach urzędowych piwnic i wkrótce słuch po nich zaginie.

  W sierpniu 2009 r., podczas pierwszej próby wykorzystania pilotów przy głosowaniu, opozycyjnym radnym nie udało się przekonać przewodniczącej Rady Miejskiej, Agnieszki Pasternak, by wyświetlane na specjalnej tablicy wyniki pokazywały, który radny jak głosuje. Teraz sytuacja się powtórzyła.

  - Piloty mogą być przypisane do konkretnych osób - mówił radny Tomasz Pasek. - Każdy z nas jest dorosły, odpowiada za swoje czyny, tak więc nie widzę takiej potrzeby - ripostowała Agnieszka Pasternak. - Ale nie wiadomo, czy przy liczeniu głosów będzie się liczyła ręka podniesiona do góry, czy głos wyświetlony na tablicy. Wystarczy przypisać numery pilotów do radnych i za pół roku nikt nie będzie mógł powiedzieć, że głosował inaczej - nie dawał za wygraną radny Edward Bober. - Wyniki z elektronicznego głosowania stanowią załącznik do protokołu. To wyjaśnia, co jest ważne, a co nie - przekonywała przewodnicząca Rady Miejskiej, dodając, że statut miasta i regulamin pracy Rady Miejskiej nie pozwala na wyświetlanie wyników według nazwisk rajców. Spór zakończyła awaria sprzętu.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Piloty

   lolo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   Widać, że Pani Pasternak nie panuje nad głosowaniami przy użyciu , aż tak skomplikowanego sprzętu.
   Ludzie nie ośmieszajcie siebie i nas wyborców, bo całe Zabłębie się z Was śmieje.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama