Wyniki wyborów w Zabrzu: Skład nowej rady miasta...

  Wyniki wyborów w Zabrzu: Skład nowej rady miasta [NIEOFICJALNE WYNIKI]

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wybory w Zabrzu
  1/6
  przejdź do galerii

  Wybory w Zabrzu ©BP

  Wybory 2014 w Zabrzu: znamy już prognozowany kształt nowej rady miasta. To oczywiście wciąż wyniki nieoficjalne. Na ich potwierdzenie przyjdzie nam jeszcze poczekać.
  WYNIKI WYBORÓW NA ŻYWO:
  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014: WYNIKI Z KAŻDEGO MIASTA ZNAJDZIESZ TUTAJ


  Według nieoficjalnych, niepotwierdzonych wyników wyborów samorządowych w radzie miasta w Zabrzu zasiądzie 12 radnych z KWW Małgorzaty Mańki-Szulik, 7 z Platformy Obywatelskiej, 5 z Prawa i Sprawiedliwości oraz 1 z SLD. Oto prognozowany skład:

  Olecha-Lisiecka: Mańka-Szulik wygrała, bo zabrzanie wreszcie czują dumę z miasta

  KWW Małgorzaty Mańki-Szulik – 12 mandatów: Joachim Wienchor, Janusz Bieniek, Elżbieta Adach, Łucja Chrzęstek-Bar, Marian Czochara, Krzysztof Partuś, Dariusz Walerjański, Krystian Jonecko, Czesława Kowalczyk, Damian Trześniewski oraz Antoni Strzoda i Łukasz Pach, którzy zajęliby miejsca Małgorzaty Mańki-Szulik i Krzysztofa Lewandowskiego (ci powrócili by do prezydenckich gabinetów).

  PO – 7 mandatów: Tomasz Olichwer, Grzegorz Olejniczak, Przemysław Juroszek, Łukasz Urbańczyk, Brygida Sarad, Rafał Marek, Urszula Potyka.

  PiS – 5 mandatów: Bogusław Znyk, Adam Ilewski, Mirosław Dynak, Borys Borówka, Jan Dąbrowski.

  SLD – 1 mandat: Alojzy Cieśla.

  Jeśli takie wyniki się potwierdzą, to w bez zmian pozostanie liczba klubów w radzie, ale zajdzie kilka zmian w układzie sił. Skuteczni dla Zabrza do tej pory mieli 13 radnych - bezwzględną większość. Teraz ubyłoby im jednego mandatu. W porównaniu do poprzedniej kadencji skład zasiliłoby kilka nowych twarzy: Dariusz Walerjański, Janusz Bieniek, Damian Trześniewski, Antoni Strzoda i Łukasz Pach. Jeśli ten wynik się potwierdzi, to zabraknie w radzie Stanisławy Mikulak, Gerda Piernikarczyka, Grzegorza Dittricha, Marianny Kaernbach, Anny Soleckiej-Baci i Jana Urbana.

  W Platformie status quo. W poprzedniej kadencji też miała 7 mandatów. Jedyną zmianą byłaby obecność Grzegorza Olejniczaka, który zastąpiłby Agnieszkę Bałys (nie kandydowała).

  Największe niespodzianki to to, co dzieje się na 3 i 4 miejscu. Jeśli wyniki się potwierdzą, to sukces może odtrąbić PiS. Do tej pory miał w radzie dwóch reprezentantów (Borys Borówka i Bogusław Znyk). Teraz miałby ich aż pięciu. Niespodzianką jest również kiepski wynik lewicy, która wywalczyłaby jeden mandat (miała 3). W radzie zabrakłoby m.in. weteranów zabrzańskiego samorządu - Jarosława Więcława i Jerzego Werety.

  WYNIKI WYBORÓW 2014: PIS ODBIŁ ŚLĄSK PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie dla ślązakowców

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 7

   super. bez zdrajców z raś.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama