Artur Hajzer w filmie oraz we wspomnieniach przyjaciół. Dziś...

  Artur Hajzer w filmie oraz we wspomnieniach przyjaciół. Dziś w katowickim "Namaste"

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Słoń" to jeden z legendarnych polskich himalaistów
  1/2
  przejdź do galerii

  "Słoń" to jeden z legendarnych polskich himalaistów ©Arkadiusz Gola

  Artura Hajzera nie ma z nami już od ponad roku. Dziś przyjaciele, znajomi oraz wszyscy ci, którym tragicznie zmarły himalaista był bliski, spotykają się w katowickim Klubie Podróżników "Namaste" (ul. Jana III Sobieskiego), by wspominać "Słonia". Uczestnicy spotkania wspomagają budowę pomnika tragicznie zmarłych alpinistów z Klubu Wysokogórskiego.
  Gościem klubu będą: Janusz Majer (organizator wielu wypraw w najwyższe góry świata, obecny koordynator projektu Polskie Himalaje Zimowe, a prywatnie wieloletni przyjaciel Artura Hajzera), Ignacy "Walek" Nendza (instruktor PZA i działacz Harcerskiego Klubu Taternickiego) oraz Artur Małek (jeden z pierwszych zimowych zdobywców Broad Peaku, uczestnik wypraw na Lhotse i K2). Wszyscy oni opowiadać będą o swojej przyjaźni z Arturem Hajzerem.

  Zobaczyć będzie można też filmy "Czekając na Rosę" i "Czekając na cud", dokumentujące wyprawy na Broad Peak z udziałem Hajzera.

  Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19. Bilety kosztują 20 zł (10 zł dla członków Klubu Wysokogórskiego Katowice - konieczna jest jednak wcześniejsza rezerwacja: markoblondi@poczta.onet.pl). Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na budowę w katowickim parku Kościuszki pomnika dla siedmiu tragicznie zmarłych alpinistów z Klubu Wysokogórskiego Katowice: Henryka Furmanika, Andrzeja Hartmana, Rafała Chołdy, Jana Nowaka, Mirosława "Falco" Dąsala, Jerzego Kukuczki i właśnie Artura Hajzera.

  Ci, którzy nie dotrą na dzisiejsze spotkanie, a chcieliby wesprzeć tę inicjatywę, mogą to zrobić za pośrednictwem portalu Polak Potrafi, gdzie do czwartku prowadzona będzie akcja "Pasja Gór". Na jej facebookowym profilu można wziąć udział w aukcji książki "Freedom Climbers" z autografami m.in. Artura Hajzera, Krzysztofa Wielickiego, Janusza Majera, Artura Małka, Janusza Gołębia i Anny Czerwińskiej.

  WYNIKI WYBORÓW 2014: PIS ODBIŁ ŚLĄSK PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama