Najpierw zamknięty wiadukt w Chruszczobrodzie, teraz mostek....

  Najpierw zamknięty wiadukt w Chruszczobrodzie, teraz mostek. Kierowcy mają już dość kłopotów

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Firma ogłosiła upadłość i nie dokończyła budowy mostu

  Firma ogłosiła upadłość i nie dokończyła budowy mostu ©KPP Zawiercie

  Mieli remontować mostek, ale zamiast tego ogłosili upadłość. Kierowcy wciąż nie mogą bezpiecznie dojechać do Zawiercia, a idzie zima.
  Firma ogłosiła upadłość i nie dokończyła budowy mostu

  Firma ogłosiła upadłość i nie dokończyła budowy mostu ©KPP Zawiercie

  Przez kilkanaście miesięcy nie można było przejechać drogą wojewódzką 790 z Dąbrowy Górniczej w kierunku Zawiercia i Kielc, bo kolej wzięła się za remont wiaduktu kolejowego w Chruszczobrodzie. Teraz osobówki mogą już tędy jechać, ale auta ciężarowe już nie. Dlaczego? Bo kilometr dalej nic nie dzieje się z przebudową mostku nad rzeką Mitręgą. Miała go skończyć wyłoniona w przetargu firma Mosty Chrzanów, ale ta ogłosiła upadłość. Prace zostały przerwane, a kierowcy nie mogą tędy bezpiecznie jechać.

  Trzeba się przeciskać mostem tymczasowym. Dodatkowo przejazd jest ograniczony dla pojazdów powyżej 3,5 tony. To oznacza, że kierowcy tirów muszą omijać ten odcinek, korzystając z objazdu przez Siewierz. Inwestycja związana z budową mostu w Chruszczobrodzie miała zakończyć się jeszcze w tym roku, ale wiadomo już, że to niemożliwe. Koszt całego przedsięwzięcia to 2,1 mln zł, z czego wykonano już prace za ok. 1,4 mln i Zarząd Dróg Wojewódzkich zapłacił taką kwotę wykonawcy. To niejedyny tego typu problem ZDW, bowiem bankructwo firmy Mosty Chrzanów opóźni również remont wiaduktu nad torami kolejowymi w Żyglinie.

  - Prace na drodze wojewódzkiej 912 rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku. Zgodnie z umową firma ta miała wybudować wiadukt tymczasowy, rozebrać istniejący, wybudować nowy i rozebrać tymczasowy. Koszt inwestycji to ok. 3,6 mln zł. Wiadukt tymczasowy jest prawie gotowy. Gotowe są już prace za około 950 tys. zł - mówi Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

  - Przeprowadziliśmy inwentaryzację obydwu inwestycji i rozmawiamy z syndykiem na temat zakończenia kontraktów w tej fazie realizacji. Niestety, syndyk oświadczył, że nie będzie kontynuował budowy. Po ostatecznym rozliczeniu z syndykiem ogłosimy nowe przetargi na dokończenie obydwu budów - dodaje Ryszard Pacer.

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 - SERWIS WYBORCZY DZ [WEJDŹ]  *Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
  *Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
  *Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama